Zrób w majówkę w ogrodzie. Rośliny będą ci wdzięczne

0

Majówka w ogrodzie, to idealna forma spędzania wolnego czasu. Dlatego, jeśli tylko pozwala na to pogoda, Polacy chętnie wychodzą na świeże powietrze spędzać czas z rodziną. By na działkę zamiast urządzeń do obsługi grilla, zabrać łopatkę i grabki do pielęgnacji roślin, zachęca ekspertka.

Zrób w majówkę w ogrodzie. Rośliny będą ci wdzięczne
praca w ogródku (Adobe Stock)

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu zapewni nam nie tylko niezbędną do dobrego funkcjonowania dawkę ruchu, ale sprawi też, że oderwiemy się od natłoku codziennych obowiązków.

Kontakt z naturą uspokaja i daje wytchnienie, dlatego warto pójść za radą Mai Popielarskiej i majówkę spędzić w towarzystwie roślin. Pielęgnacja ogródka i drobne prace ziemne będą świetną alternatywą dla przerzucania smażonego na grillu mięsa.

A jakie ogrodowe prace najlepiej sprawdzą się w tym czasie? Dziennikarka i propagatorka ogrodnictwa w tekście dla "Wysokich Obcasów" wymienia pięć zadań, które idealnie sprawdzą się w majówkę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poszedł uprawiać ogródek przy domu. To, co odkrył, wprawiło go w osłupienie

Są to: ściółkowanie, przycinanie, dosadzanie, pojenie ptaków i wysiew warzyw. Popielarska zaleca by zacząć od uporządkowania rabatek.

Bardzo dobrym zabiegiem, który wizualnie poprawia, ba, uszlachetnia rabaty, jest przycięcie kantów, czyli brzegów, granicy między rabatą a trawnikiem - zachęca w tekście dla "WO" dziennikarka.

I podkreśla, że do tego typu zabiegów nie potrzebujemy specjalistycznych narzędzi i w zupełności wystarczą do tego zwykłe, kuchenne noże. Drugim zadaniem, które znacząco poprawi kondycję ziemi na rabatach o tej porze roku jest ściółkowanie.

" W naturze ziemia nigdy nie pozostaje goła. Opadają na nią liście, gałęzie, wyrastają różne rośliny" - podkreśla Popielarska i dodaje, że ściółka chroni ziemię przed nadmiernym parowaniem i chroni przed rozwojem chwastów.

Majówka zdaniem dziennikarki to idealny moment na wysiew kolorowych kwiatów polnych, które urozmaica nasz trawnik lub wysiew, a nawet wysadzanie do ziemi warzyw.

Posadź kilka cebulek szczypiorku, do tego sałatę - sadzonki kupisz za grosze w sklepie ogrodniczym. W podobny sposób na Twojej grządce może znaleźć się koperek czy pietruszka naciowa, nie wspominając o ziołach - radzi.

Warto też zadbać o ptaki i w naszym ogrodzie ustawić poidełka lub miejsca na kąpiele dla drobnych ptaków.

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić