Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Niecodzienny przetarg w Sejmie. 23 tony mięsa dla posłów

73

Zamówienie brzmi jak przygotowanie zapasów dla wojska, ale to tylko pozory. Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zadbał o dobrobyt w gmachu przy Wiejskiej poprzez przetarg na dostawę mięs i wędlin do sejmowych restauracji.

Niecodzienny przetarg w Sejmie. 23 tony mięsa dla posłów
(East News)

Do sejmowych restauracji trafią same rarytasy. W specyfikacji przetargu znalazły się takie klasyki jak karkówka, wątróbka, kaszanka czy polędwica, ale również hiszpańska pikantna kiełbasa chorizo, dziczyzna czy przepiórki. Roczne zamówienia wynosić będą łącznie aż 23,7 tony mięs.

Mięsa muszą być najwyższej jakości. Przy każdym z produktów określono dość precyzyjnie jego wymaganą barwę, zapach i ogólny wygląd. Na przykład dostarczane kaszanki będą musiały zawierać min. 20 proc. wątróbki, a golonka ma mieć "zapach łagodny, charakterystyczny dla mięsa świeżego", a jej barwa ma być "jasnobrązowa z odcieniem żółtawokremowym".

Karkówka ma pachnieć słodko, a "obślizgłość" kurczaka jest "niedopuszczalna". Na razie nie wiadomo, ile dokładnie będą kosztować mięsne frykasy. To wyjaśni się po otwarciu ofert. Wartości przetargu nie określono, ale jak wynika z planu zamówień publicznych, na dostawy artykułów spożywczych przeznaczone zostanie 1,7 mln złotych. Mięsa mają trafić do stołówki w Starym Domu Poselskim i restauracji w Nowym Domu Poselskim.

Prowadzenie punktów gastronomicznych przejęła na siebie Kancelaria Sejmu. Oznacza to także przejęcie obowiązków związanych z zaopatrzeniem. Z sejmowej gastronomii, oprócz posłów i senatorów, korzystają także urzędnicy, dziennikarze, eksperci i goście komisji oraz odwiedzające Sejm wycieczki, a ostatnio - przez 40 dni - także osoby protestujące w Sejmie - brzmi komentarz Kancelarii Sejmu opublikowany przez "Super Express".

Zobacz także: Zobacz także: Czas na test wagowy. Sprawdzamy, czy sprzedawcy truskawek nas oszukują

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić