Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|

Uniwersytet ostrzega "Harrym Potterem". Mocne oskarżenia

29
Podziel się:

Seria książek i filmów o Harrym Potterze już dawno zyskały miano kultowych. Lektura omawiana jest w szkołach i na studiach. Jeden z uniwersytetów ostrzega jednak swoich studentów przed wzięciem do ręki "Kamienia Filozoficznego".

Uniwersytet ostrzega "Harrym Potterem". Mocne oskarżenia
Harry Potter na liście "ksiąg zakazanych" (AKPA, AKPA)

"Harry Potter i Kamień Filozoficzny" niczym "Wrzeszcząca księga" w słynnej publikacji o czarodziejach i mugolach. Nie jest jeszcze na liście "ksiąg zakazanych", ale mało brakowało!

Wydział Anglistyki Uniwersytetu w Chester w Anglii umieścił na pierwszej części przygód Pottera i jego przyjaciół ostrzeżenie "trigger warning". Nietypowy znak zwraca uwagę na treść książki. Zdaniem władz uniwersytetu, studiowanie tej publikacji może prowadzić do trudnych rozmów o płci, rasie, seksualności, klasie i tożsamości.

Wydział Anglistyki przedstawił to świeżo upieczonym studentom i studentkom na jednym z kierunków. Jak podaje "Daily Mail", prowadzący jeden z przedmiotów, dr Richarda Leahy, zapewnił uczniów i uczennice, że mogą zgłaszać swoje obawy, jeśli mają "jakiekolwiek problemy" z omawianymi na zajęciach tematami.

Omawiane przez nas treści mogą prowadzić do trudnych rozmów o płci, rasie, seksualności, klasie i tożsamości. Tematy te będą traktowane obiektywnie, krytycznie, a przede wszystkim z szacunkiem. Jeśli ktokolwiek ma jakiekolwiek problemy z treścią, prosimy o kontakt z prowadzącym - cytuje dr Richarda "Daily Mail".

Warto dodać, że JK Rowling została oskarżona o transfobię wpisie z czerwca 2020 roku. Miała wyśmiać artykuł, w którym użyto słów "ludzie, którzy miesiączkują" zamiast "kobiety".

Mała, ale ważna uwaga: nigdy nie powiedziałam, że istnieją tylko dwie płcie. Istnieją niezliczone tożsamości płciowe - broniła się Rowling.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(29)
Ddd
4 miesiące temu
A co to za literatura żeby uczyć na studiach
Thx
4 miesiące temu
A co z tymi co oglądali Smerfy? Ich duszę są już stracone.
Walijczyk
4 miesiące temu
tam też pis dotarł???
…ᘛ⁐̤ᕐᐷ
4 miesiące temu
Jakby po co wy zwracacie na to uwagę jak i tak to nic nie da a jak już to kamuś pamięć w telefonie.
wtf
4 miesiące temu
kurde. MAGIAA!!!: #artykułoniczym
wtf
4 miesiące temu
wtf
Tessa
4 miesiące temu
Posłuchaj"Nocne światła" np.rozmowa o magii,okultyzmie,satanizmie.Harry Potter to żadna niewinna książka dla dzieci, czy nastolatków.Rolling opisuje realny świat okultystyczny, gdzie czarodzieje poprzez magię mogą wszystko.Po co harry ma się fatygować, różdżka wszystko zrobi, nie daj Boże, jakby zgubił różdżkę.Laskawie wykopuje grób dla pieska,a przecież może użyć różdżki, ale jest taki"dobry i robi to bez pomocy.Jeden z niewielu miłych momentów w tej książce.Caly czas groza, ohydne dyndające głowy,strach Harrego, że dopadnie go ten cały wróż na l coś.Czytajac pottera to jest inicjacja na zaproszenie diabła dla dzieci.
Elka
4 miesiące temu
Przeczytałam wszystkie ksiązki z tej serii i nie rozumiem dlaczego jest wokół tego grafomaństwa tyle szumu. Napisane topornym stylem. Nie wnoszące ani literacko ani wychowawczo nic, co mogłoby uzasadniać uczynienie z tego gniota lektury szkolnej. Sam pomysł może był i dobry, ale realizacja marna. A co do poglądów autorki, to ma rację. Teraz świat kreci wokół potrzeb seksualnych i tożsamości płciowej, jakby d... była najwazniejszą częścią ciała człowieka.
Aaa
4 miesiące temu
I tak pani Rowling udowodniła że nie jest koniem. Jeśli mamy walczyć o równość płci to w pierwszej kolejności należy zająć się takim archaizmem jak kodeks pracy a nie Harry Potterem.
Nick123
4 miesiące temu
Przecież to co piszą to jedna wielka glupota. 🤦‍♀️
Aha
4 miesiące temu
Oni są jacyś powaleni!!!
Pasikonik
4 miesiące temu
Nie pamiętam kto kogo całował książę żabę czy księżniczka żabę i nikogo to nie obruszało:)))
miotły, różdż...
4 miesiące temu
tyle symboli fallicznych w jednym filmie
Ann.
4 miesiące temu
Przykład: ,, Żwirek i Muchomorek ''.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić