Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Koniec stania na "czerwonym". To rewolucja

155

Ford pracuje nad rozwiązaniem, które może zmienić sposób prowadzenia samochodu i zaoszczędzić nerwów. Nowy system testowany przez tego producenta ma sprawić, że czas, który kierowcy tracą, czekając na zielone światło, zostanie zmniejszony do minimum.

Koniec stania na "czerwonym". To rewolucja
(Shutterstock.com)

Cały sekret tkwi w odpowiedniej prędkości. Analizując trasę przejazdu, system będzie mierzył i informował o prędkości, jaką należy utrzymać, by przejechać przez kilka skrzyżowań z rzędu, tworząc w ten sposób "zieloną falę". Firma twierdzi, że dzięki temu kierowcy, którzy regularnie stoją w korkach, stracą na to rocznie nie dwa, a "tylko" jeden dzień.

Obdarowanie kierowców jak najdłuższą zieloną falą poprawi nie tylko ich humor i komfort jazdy. Dzięki temu zmniejszą się także korki i emisja trujących spalin - skomentował Christian Ress z Działu Nowych Technologii Forda.

System już wchodzi w fazę testów. W jego produkcyjną wersję wyposażono kilkuset kierowców jeżdżących po drogach Wielkiej Brytanii. Na ekranie ich "podrasowanych" nawigacji widzą, z jaką prędkością powinni jechać, by nie stać na zbyt wielu czerwonych światłach. Jak donosi thecourier.co.uk, by system wprowadzić na szerszą skalę, każde miasto musi zainwestować w odpowiednie urządzenia obsługi skrzyżowań.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić