Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Kontrole policji w całym kraju. Ważna wiadomość dla kierowców

252

Od godz. 6 do 22 w całym kraju będą odbywać się kaskadowe kontrole prędkości. Policja wysłała na drogi 5 tys. policjantów.

Kontrole policji w całym kraju. Ważna wiadomość dla kierowców
(PAP)

Te akcje są skuteczne. Te akcje są potrzebne m.in. po to, żeby pokazać ludziom, że jest nas więcej, że te kontrole mogą dotknąć każdego kierowcę - podkreśla podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP.

Na czym polegają kaskadowe kontrole prędkości? Podczas tego typu akcji pomiaru prędkości dokonuje się kilka razy na danym odcinku. Policjanci ustawiają się w kilkusetmetrowych odległościach od siebie, by wyłapać tych kierowców, którzy przyspieszają tuż po tym, jak miną sprawdzającego prędkość funkcjonariusza.

Podczas kontroli kaskadowych policja odnotowuje 3 razy więcej wykroczeń niż zazwyczaj. Możliwe, że w całym kraju złapanych za przekroczenie prędkości zostanie we wtorek nawet 15 tys. kierowców.

Jeśli chodzi o odbieranie praw jazdy za przekroczenie prędkości o co najmniej 50 km/h to normalnie zatrzymujemy ich ok. 60, podczas gdy w czasie kontroli kaskadowych liczby te sięgają 160. Podobnie jest z przekraczaniem prędkości - normalnie takich wykroczeń ujawniamy ok. 4-5 tys., w czasie kontroli kaskadowych - 15 tys. - informuje Kobryś.**

Kolejna tego typu akcja planowana jest na marzec. W lutym natomiast przewidziano akcję "prędkość", podczas której na drogi ma wyjechać więcej policjantów kontrolujących sytuacje na drodze z jadącego radiowozu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić