Krzysztof Narewski| 

Samochód Jeremy'ego Clarksona na sprzedaż. To wyjątkowe auto

38
1/7

Wyjątkowe auto, wyjątkowy właściciel

Wyjątkowe auto, wyjątkowy właściciel
(bakerbrothers.co.uk)
0
0

Bardzo rzadki Mercedes CLK63 AMG Black Series, którego właścicielem był Jeremy Clarkson, trafił właśnie na sprzedaż. Na świecie jest tylko 120 egzemplarzy tego modelu. Do tego osiągi robią wrażenie – nawet mimo tego, że ten samochód ma już prawie 10 lat.

2/7

Cena? Wysoka

0
0

Auto nie jest tanie. Kosztuje 110 tys. funtów czyli ok. 520 tys. zł. Ten model został już jednak owiany legendą i tanieć raczej nie będzie.

3/7

Nieduży przebieg

0
0

Mercedes przejechał do tej pory 14 tys. mil czyli 22,5 tys. km. Jak czytamy w ogłoszeniu umieszczonym na bakerbrothers.co.uk, auto jest w idealnym stanie i ma całą historię serwisową.

4/7

Wspaniałe osiągi

0
0

Pod maską tego potwora siedzi 6,2-litrowy silnik V8 o mocy 510 KM. Dzięki niemu rozpędza się do 100 km/h w 4,1 s. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 300 km/h.

5/7

Pełne wyposażenie

0
0

Samochód jest w pełni wyposażony. Ma nawigację satelitarną, karbonowe wstawki (na m.in. desce rozdzielczej i na drzwiach), kubełkowe fotele AMG oraz spłaszczoną u dołu kierownicę.

6/7

Historia Mercedesa

0
0

Auto jest sprzedawane przez drugiego już właściciela. Jeremy Clarkson, który kupił samochód w salonie, sprzedał je w 2015 roku. Samochód miał wtedy mniej niż 20 tys. km przebiegu. Clarkson napisał wtedy na Twitterze "To smutny dzień. Sprzedałem swojego AMG Black". Odpowiedział mu Richard Hammond. - Jeśli mam być szczery, to będzie jeszcze smutniejszy dzień dla kogoś, kto go kupił - napisał. Nie podano jednak kwoty, za jaką auto zostało sprzedane. Wiadomo jednak, że takie nowe aut kosztowało w 2008 roku ok. 100 tys. funtów (ok. 470 tys. zł).

7/7

Wrażenia Clarksona

0
0

Clarkson testował Blacka w 11 sezonie "Top Gear" (inny egzemplarz). Wtedy nazwał go receptą na wszystkie nudne samochody i był nim zachwycony. Podobną opinię miał także Stig, który nazwał tego Mercedesa najfajniejszym autem do zabawy. Jeremy powiedział też, że to w pełni cywilizowany samochód, co jednak zweryfikowało jego użytkowanie. W kolejnych odcinkach sam nie raz wspominał o tym, że wszystko jest bardziej komfortowe niż jego Mercedes. Jego zawieszenie było strasznie sztywne i jazda przypominała bardziej podskakiwanie na górze kamieni.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić