aktualizacja 

"Same elektryki". Zdjęcie z Olsztyna oburzyło internautów

368

Budzące kontrowersje zdjęcie pojawiło się na stronie "Spotted: Olsztyn" na Facebooku. Na fotografii widzimy miejsca przeznaczone do ładowania samochodów elektrycznych, które zostały zajęte przez innego typu auta. Internauci są oburzeni.

"Same elektryki". Zdjęcie z Olsztyna oburzyło internautów
"Same elektryki, nie ma jak doładować auta". Zdjęcie z Olsztyna - "Spotted: Olsztyn" (Facebook)

Mimo kryzysu gospodarczego, po polskich drogach jeździ coraz więcej samochodów elektrycznych i hybrydowych. Jak podkreśla gazetaolsztynska.pl, ich liczba stopniowo wzrasta także w samym w Olsztynie.

Najdobitniej wskazują na to liczby. Pod koniec lipca 2022 roku w Polsce było zarejestrowanych łącznie 52 881 osobowych i użytkowych samochodów z napędem elektrycznym. Przez pierwsze siedem miesięcy tego roku ich liczba zwiększyła się o 14 098 sztuk, czyli o aż 44 procent więcej niż w analogicznym okresie 2021 roku.

Samochodów o napędzie elektrycznym będzie przybywać, zwłaszcza, że do ich zakupu zachęcają liczne przywileje, jakie mają kierowcy "elektryków". To m.in. możliwość jazdy buspasami, co przyspiesza poruszanie się po mieście i pozwala na omijanie korków, a także darmowe parkowanie - niezwykle istotny argument dla osób zostawiających pojazdy przy miejscach pracy bez firmowego parkingu.

Olsztyn w zestawieniu dotyczącym liczby stacji ładowania pojazdów elektrycznych uplasował się na szóstej pozycji, wyprzedzając m.in. takie miasta jak Łódź, Wrocław, Szczecin czy Gdynia. Stacje widać m.in w parkach galerii handlowych. Problem w tym, że inni kierowcy nie chcą lub nie umieją dostosować się na nowych realiów.

Na popularnym profilu "Spotted: Szczecin" na Facebooku pojawiło się zdjęcie czterech miejsc parkingowych, które przeznaczono do ładowania samochód elektrycznych. Na zdjęciu widzimy jednak, że z "przywileju" zaparkowania tu skorzystali kierowcy innych samochodów osobowych. - Same elektryki, nie ma jak doładować auta - podkreśla w humorystyczny sposób autor wpisu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Parkowanie na miejscu do ładowania "elektryków". Lawina komentarzy

Pod wpisem pojawiło się oczywiście mnóstwo komentarzy. Niektórzy podeszli do sprawy bardzo humorystycznie, a inni są załamani zachowaniem przyłapanych na gorącym uczynku kierowców.

To jest właśnie kultura kierowców. Można do tego dorzucić jeszcze zdjęcie aut, które na tym właśnie parkingu zajmują aż 3 miejsca. Czy to takie trudne zaparkować między liniami? Ale po co? Ważne, że ja zaparkowałem - pisze pani Marta.

Co sądzicie o tym zdarzeniu? Czekamy na Wasze opinie w sekcji komentarzy pod artykułem.

Zobacz także: Sklepy bez obsługi. Przyjmą się w Polsce? "Mamy kilkadziesiąt tys. klientów"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić