Alicja Szemplińska nie pojedzie na Eurowizję. Dlaczego?

8

W ubiegłym roku odwołano Eurowizję, w związku z czym swojego talentu nie mogła zaprezentować Alicja Szemplińska. Tym razem też takiej szansy nie otrzyma, bo do Rotterdamu pojedzie Rafał Brzozowski. Skąd ta zmiana?

Alicja Szemplińska nie pojedzie na Eurowizję. Dlaczego?
Na zdjęciu: Alicja Szemplińska (akpa)

65. Konkurs Piosenki Eurowizji odbędzie się za nieco ponad dwa miesiące. Tym razem ten popularny konkurs zostanie zorganizowany w Holandii. Polskę reprezentować będzie Rafał Brzozowski, który wykona utwór "The Ride".

Poinformowano o tym w piątkowym "Pytaniu na śniadanie". Przy okazji padły też wyjaśnienia, dlaczego do Rotterdamu nie pojedzie Alicja Szemplińska, która miała zaśpiewać na Eurowizji w zeszłym roku. Wówczas imprezę odwołano ze względu na COVID-19.

Eurowizja jest konkursem europejskich nadawców telewizyjnych. Ubiegłoroczne piosenki nie mogły pojechać w tym roku, w związku z tym TVP zdecydowała się na wybór wewnętrzny - mówił Mateusz Szymkowiak.

Eurowizja 2021. Kiedy się odbędzie?

18 i 20 maja odbędą się półfinały Eurowizji (w tym drugim terminie zaprezentuje się Rafał Brzozowski). Finał tego wielkiego wydarzenia zaplanowano na 22 maja.

Przypomnijmy, że Eurowizję 2019 wygrał Duncan Laurence. Holender zaprezentował utwór "Arcade".

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić