Anna Piątkowska-Borek
Anna Piątkowska-Borek| 
aktualizacja 

Anna Lewandowska zbiera cięgi. Chodzi o okładkę "Elle"

6

Anna Lewandowska pojawiła się na okładce magazynu "Elle", promując hasło "Siła kobiet". Zbulwersowało to internautki i aktywistki. Krytycznie o okładce z żoną Roberta Lewandowskiego wypowiedziała się m.in Karolina Korwin-Piotrowska, odnosząc się do konfliktu trenerki z Mają Staśko. "Siła kobiet, która jako odkrywczy podaje przepis na kanapkę z ogórkiem czy pomidorem" - napisała dziennikarka.

Anna Lewandowska zbiera cięgi. Chodzi o okładkę "Elle"
Anna Lewandowska na okładce styczniowego numeru "Elle"

Anna Lewandowska na okładce magazynu "Elle"

Matka, żona, sportsmenka, bizneswoman. Jej kariera i styl życia od lat inspirują miliony Polek. Motywuje, zaraża ambicją, determinacją i siłą, dlatego to właśnie z Anną Lewandowską wchodzimy w nowy rok. Pełni nadziei, optymizmu i siły do tego, aby, tak jak ona, spełniać marzenia - tak redakcja magazynu "Elle" w mediach społecznościowych zachęca do zakupu nowego styczniowego numeru pisma.

Korwin-Piotrowska krytykuje Lewandowską. Chodzi o okładkę "Elle" i konflikt z Mają Staśko.

Dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska nie zostawiła na Annie Lewandowskiej suchej nitki. Komentując nową okładkę "Elle", wspomniała o konflikcie żony Roberta Lewandowskiego z Mają Staśko. Wypomniała też fakt, że trenerka nie poparła Strajku Kobiet.

Myślałam, ze to kiepski żart. Jednak prawda. Siła kobiet. Aha. Siła kobiet, która rękami swoich prawników chciała zmusić @majakstasko do zmiany poglądów i groziła pozwem. Bo ta słusznie zarzuciła jej bodyshaming. Siła kobiet, która nie odzywa się w kwestii protestów, łamanych praw człowieka. Siła kobiet, która jako odkrywczy podaje przepis na kanapkę z ogórkiem czy pomidorem. Siła kobiet, która wpędza kobiety w kompleksy, sprzedając im tych koszmarnych czasach, szczególnie dla kobiet, nieosiągalna wizje świata. To kobiety płacą najwyższą cenę za epidemie, to na nich spoczywa największy ciężar, są dyskryminowane, tracą prace, ogarniają wszystko resztka sił i co? Gucio. Ikona uprzywilejowanych. Super - napisała Karolina Korwin-Piotrowska na Facebooku.

Zdaniem dziennikarki Anna Lewandowska nie powinna pojawić się na okładce "Elle" z hasłem "Siła kobiet". Korwin-Piotrowska sugeruje, że zdjęcie celebrytki może być transakcją wiązaną, za którą kryją się spore pieniądze od firmy, w której reklamie występuje Lewandowska.

Na ulicach protesty, wspaniałe, młode kobiety zmieniają świat bez wsparcia mediów. Sa bite, poniżane, obrażane, wytykane palcami, dostają w twarz gazem. Nie ma u nas polityczek? Aktywistek? Działaczek dostatecznie gładkich, ustosunkowanych i medialnych, by być na tej okładce, w tak ważnym, historycznym dla Polski i Polek czasie? Czy w tej gazecie będzie reklama pewnej firmy, w której występuje gwiazda z okładki? Transakcja wiązana? - dodała Karolina Korwin-Piotrowska.
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić