Bogusław Linda o Kościele. "Utrzymuje głupotę w tym kraju"

71

Kanał Sportowy przypomniał w mediach społecznościowych wywiad Bogusława Lindy z Małgorzatą Domagalik. Aktor bardzo ostro odniósł się do działalności Kościoła w Polsce. Jednocześnie przyznał, że w Boga wierzy.

Bogusław Linda o Kościele. "Utrzymuje głupotę w tym kraju"
Bogusław Linda ostro o Kościele. (YouTube)

Bogusław Linda to jeden z najpopularniejszych aktorów w Polsce, który nie boi się wyrażać swojego zdania na różne temat. Udzielił wywiadu Małgorzacie Domagalik w programie "Niech gadają", który emitowany jest na Kanale Sportowym. Powiedział, co sądzi o instytucji Kościoła w Polsce.

Bogusław Linda ostro o Kościele

Co złego zrobił nam Kościół. Jak rozwalił nam naród. Długo nie można było tłumaczyć Biblii. A po co mają tłumaczyć Biblię, jak ludzie zaczną czytać i rozumieć o czym jest — mówił aktor.

Aktor stwierdził, że to Kościół utrzymuje głupotę w naszym kraju. Przez lata omamiał ludzi, którzy nie rozumieli, co tak naprawdę kierowało całym stanem duchowieństwa. Odniósł się m.in. do koncepcji piekła i odpustów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Sztuczna inteligencja w rekrutacji. Zachowanie kandydata wiele zdradzi systemowi
Po co ludzie mają wiedzieć, że wcześniej nie było piekła, tylko zostało wymyślone, żeby sprzedawać odpusty. Kościół utrzymuje głupotę w tym kraju

Jednocześnie aktor powiedział, że jest wierzący. Nie chce jednak tej wiary w Boga przypisywać konkretnej instytucji. Uważa, że Bóg jest wszędzie, bez względu na religię.

Myślę, że wierzę w Boga. Jakikolwiek jest, gdziekolwiek jest, wierzę w Boga. [...] Wydaje mi się, że Bóg jest wszędzie, widzimy go w miłości, ale nie w Kościele - skwitował aktor.

Linda został także zapytany, czy uważa się za patriotę. Jak sam przyznaje, jest patriotą, ale w naszym narodzie nie dzieje się zbyt dobrze. Dużą winę ma w tym właśnie Kościół.

Jestem patriotą, bo staram się zobaczyć ten kraj, zarówno historycznie, od zaborów, rozbiorów, średniowiecza, katolicyzmu, który wszedł w którymś momencie i roz****rzył nasz kraj - powiedział aktor.
Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić