oprac. Magdalena Sawicka| 

Co stało się z majątkiem Połomskiego? "Pyta pani o prywatne sprawy"

5

Po śmierci najpopularniejszego śpiewaka estradowego PRL-u, rozpoczęła się batalia o jego spuściznę. Spadek po Jerzym Połomskim ostatecznie otrzymała jego menadżerka. Co się stało stało z pamiątkami po legendarnym piosenkarzu?

Co stało się z majątkiem Połomskiego? "Pyta pani o prywatne sprawy"
Tajemnica pamiątek po Jerzym Połomskim (Licencjodawca, AKPA)

Jerzy Pająk, szerzej znany jako Jerzy Połomski, zmarł 14 listopada 2022 r. Artysta został pochowany w Alei Zasłużonych cmentarza Powązkowskiego w Warszawie, a uroczystość pogrzebowa miała charakter państwowy.

Połomski był legendą polskiej sceny i pozostawił po sobie wyjątkową spuściznę artystyczną, m.in. utwór "Cała sala". Swój majątek wokalista przepisał swojej menadżerce.

Według tego, co podawał "Fakt", Jerzy Połomski zrobił to na mocy umowy dożywocia, wedle której Violetta Lewandowska miała utrzymywać go i opiekować się nim do jego śmierci. W zamian kobieta miała otrzymać jego mieszkanie na Mokotowie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nie tylko Kosmala z Lichtmanem. Kłótnie nad grobem
Prawo dożywocia na rzecz Jerzego Połomskiego, syna Edwarda i Marii, polegające na dożywotnim utrzymaniu Jerzego Połomskiego, a mianowicie przyjęciu go jako domownika, dostarczanie mu wyżywienia, ubrania, mieszkania, światła i opału, zapewnieniu mu odpowiedniej pomocy i pielęgnowaniu w chorobie oraz sprawieniu mu własnym kosztem pogrzeb odpowiadający zwyczajom miejscowym - czytamy w "Fakcie" zapis z księgi wieczystej.

Odziedziczone przez Violettę Lewandowską mieszkanie na warszawskim Mokotowie ma 100 metrów kwadratowych i zostało wycenione na ponad 2 miliony złotych. Co więcej, w lokalu było pełno pamiątek i bibelotów, które artysta gromadził latami.

Co ciekawe, Jerzy Połomski był też właścicielem domku letniskowego. Nieruchomość artysta sprzedał architekt sprzedał architektowi-celebrycie Krzysztofowi Miruciowi, znanemu m.in. ze stacji HGTV, TVN i TVN Style.

Pamiątki po Jerzym Połomskim

Redakcja serwisu ShowNews.pl próbowała skontaktować się z Violettą Lewandowską, aby dowiedzieć się, co zamierza zrobić z pamiątkami po Połomskim. Niestety, menadżerka zmarłego artysty migała się od jednoznacznej odpowiedzi.

Pyta pani o prywatne sprawy i nie zamierzam pani odpowiadać na pytania - powiedziała kobieta.

O spuściznę po piosenkarzu redakcja serwisu zapytała również dyrekcję Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie Połomski mieszkał od 2018 r. Informacji szukano również u kierownictwa Związku Artystów Scen Polskich. Nigdzie niestety nie uzyskano odpowiedzi.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić