Grał Adasia Niezgódkę w Akademii Pana Kleksa. Nie uwierzysz, co robi dzisiaj

41

Dzięki tej roli dał się poznać szerszej publiczności. Sławomir Wronka wcielił się 39 lat temu w niezapomnianego Adasia Niezgódkę w Akademii Pana Kleksa. Był to dla niego pierwszy i zarazem ostatni występ aktorski. Mężczyzna zrobił karierę w zupełnie innym fachu. Zobacz, czym się zajmuje i jak dziś wygląda ówczesny idol najmłodszych.

Grał Adasia Niezgódkę w Akademii Pana Kleksa. Nie uwierzysz, co robi dzisiaj
Screen/YouTube. Na zdjęciu Adaś Niezgódka z Akademii Pana Kleksa. (YouTube)

To był prawdziwy telewizyjny hit w latach 80. Znały go i kochały nie tylko dzieci, ale i dorośli. Akademia Pana Kleksa (wyreżyserowana przez Krzysztofa Gradowskiego) opowiadała o nieprzewidywalnym nauczycielu z bujną fryzurą - Panu Kleksie oraz jego wyjątkowej szkole, którą prowadził dla nieposkromionych chłopców. W tej placówce imię każdego z uczniów zaczynało się na literę "A".

Wspomniana produkcja z 1984 roku to adaptacja książki Jana Brzechwy. W roli nauczyciela wystąpił utalentowany Piotr Fronczewski. Z kolei postać ucznia Adasia Niezgódki przypadła jedenastoletniemu wtedy Sławomirowi Wronce. Nastolatek błyskawicznie stał się bardzo popularny w show-biznesie i miał wielu fanów. Wróżono mu liczne sukcesy na ekranie. Wronka nie zdecydował się jednak na kontynuację aktorskiego fachu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Czy Patryk Vega to prawdziwy artysta? Aktor się zawahał

Grał w Akademii Pana Kleksa. Zobacz, kim jest dzisiaj

Mężczyzna wybrał dla siebie zupełnie inną drogę. Podobnie jak Pan Kleks postawił na karierę… naukowca. Jak podaje Wikipedia, w 1997 roku skończył studia magisterskie na Politechnice Warszawskiej (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych). Następnie w 2002 roku mężczyzna obronił doktorat z fizyki wysokich energii.

W 2010 roku zespół naukowy, któremu przewodniczył opracował pierwszy na polskim rynku detektor służący do prześwietlania obiektów przemysłowych. Dzisiaj Wronka jest profesorem doktorem habilitowanym. Pracuje w Narodowym Centrum Badań Jądrowych, gdzie pełni rolę kierownika w Zakładzie Fizyki i Techniki Akceleracji Cząstek (TJ1).

Okazuje się też, że pod koniec 2023 roku do kin trafi najnowsza ekranizacja Akademii Pana Kleksa w reżyserii Macieja Kawulskiego. W kultową postać pedagoga wcieli się znany i lubiany Tomasz Kot. Zaś głównym dziecięcym bohaterem będzie nie chłopiec Adaś, a dziewczynka - Ada Niezgódka. Nie zabraknie też Piotra Fronczewskiego, tym razem w roli Doktora. W sieci można zobaczyć już pierwszy zwiastun nadchodzącej produkcji.

Autor: PŁA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić