Gwiazda TikToka nie żyje. Maria miała zaledwie 20 lat

23

Wstrząsające doniesienia z Kurdystanu. Nie żyje młoda, popularna w tym regionie tiktokerka. Została zamordowana na dwa dni przed Dniem Kobiet. Służby zatrzymały już podejrzanego - to brat 20-latki.

Gwiazda TikToka nie żyje. Maria miała zaledwie 20 lat
Maria miała zaledwie 20 lat (TikTok)

Według departamentu policji w Irbilu 20-letnia Iman Sami Maghdid, znana jako Maria, została zamordowana w niedzielny wieczór w pobliżu międzynarodowego lotniska w tym mieście.

W poniedziałek poinformowano, że w związku ze śmiercią aresztowany został wujek 20-latki. Ten wskazał z kolei, że zabójcą był jej 17-letni brat.

Policja poinformowała w środę, że brat dziewczyny został aresztowany przez oddziały policji antykryminalnej. Według służb kolejna osoba została aresztowana za ukrywanie mordercy w swoim domu w Kirkuku.

Jej filmy miały miliony wyświetleń

Maria była popularną w Kurdystanie tiktokerką - miała ponad 47 tys. obserwujących. Pochodziła z konserwatywnego środowiska, które jej nie odpowiadało. Na TikToku publikowała odważne nagrania, które miały miliony wyświetleń i budziły podziw części społeczeństwa. Nie wszystkim się jednak podobały. Maria nagrywała między innymi, jak pali papierosy i szczerze mówi to, co myśli.

To już kolejne morderstwo kobiety w Kurdystanie. W ostatnich miesiącach w regionie tym zabito dziesięć innych kobiet.

W irackim Kurdystanie przemoc ze względu na płeć, w tym przemoc seksualna, przemoc domowa, jest powszechna. Rząd Regionalny Kurdystanu KRG obiecuje, że zajmie się tym problemem.

Trwa ładowanie wpisu:tiktok
Zobacz także: Julia Kamińska o pomocy dla Ukraińców
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić