Ida Nowakowska to praktykująca katoliczka. Jak przetrwała Halloween w USA?

273

Ida Nowakowska otwarcie mówi o swojej wierze i wyznawanych wartościach. Tym razem gwiazda TVP zabrała głos na temat Halloween. Jak przetrwała go jako katoliczka, mieszkając w Stanach Zjednoczonych? Tam zwyczaj przebierania się za duchy czy inne mroczne postacie jest bardzo popularny.

Ida Nowakowska to praktykująca katoliczka. Jak przetrwała Halloween w USA?
Ida Nowakowska to praktykująca katoliczka. Jak przetrwała Halloween w USA? (Instagram, Ida Nowakowska)

Ida Nowakowska to gwiazda Telewizji Polskiej. Prowadzi "Pytanie na śniadanie" i liczne imprezy transmitowane przez stację. Oprócz tego tańczy, a doświadczenie na parkiecie zdobywała m.in. w Stanach Zjednoczonych. Mieszkała tam przez kilka lat i miała okazję, by przyjrzeć się panującym tam zwyczajom takim jak hucznie obchodzone Halloween.

W Ameryce Halloween to dzień, w którym niemal wszyscy decydują się przebrać i wyjść na ulice, by zbierać cukierki albo uczestniczyć w tematycznych imprezach. Coraz częściej można zobaczyć podobne zwyczaje również w Polsce. Jest to jednak wciąż temat bardzo kontrowersyjny. Przeciwko Halloween protestuje głównie Kościół katolicki i gorliwi katolicy.

Ida Nowakowska nie kryje swojej głębokiej wiary. Jest praktykującą katoliczką, która podkreśla swoje wartości w wywiadach i mediach społecznościowych. Jaki ma stosunek do Halloween? Gwiazda TVP przyznała, że jej zdaniem nie jest to tak naprawdę święto, a pretekst do zabawy.

Ida Nowakowska to praktykująca katoliczka. Jak przetrwała Halloween w USA?

Nowakowska przyznała, że nie ma co porównywać Halloween do Święta Zmarłych, które wypada 1 listopada. - Ja mam wrażenie, że nie ma jak świętować Halloween, bo to nie jest święto, nawet nie ma jak tego porównywać do zaduszek, Święta Zmarłych - powiedziała serwisowi "Jastrząb Post".

Halloween to jest taki pretekst do zabawy, tak jak na przykład Walentynki. Tyle lat mieszkałam w Stanach. W Stanach to jest taki moment, gdzie dzieci się przebierają (...). Starsi się przebierają i wychodzą na wieczorne imprezy. (...) Zupełnie więcej filozofii w tym nie ma. Ja wiem, że u nas robi się jakieś porównania, czy ktoś wierzy w jakieś stwory itd. Ja o tym nic nie wiem i mnie to nie interesuje - zapewniła.

Ida zdradziła, że w jej domu dużą wagę przykłada się raczej do Święta Zmarłych. - Jest to poważne święto, poważny czas. My mamy bardzo dużo osób na górze, więc poświęcamy czas, żeby sobie ich przypomnieć, porozmawiać. To nie jest smutny czas, ale jest poważny - wyjaśniła Nowakowska.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Celebryckie inspiracje na Halloween
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić