aktualizacja 

Kamila zdradzała męża z Karolem. Zaskakujący widok podczas koronacji

222

Zanim Kamila powiedziała "tak" synowi Elżbiety II, była żoną Andrew Parker Bowlesa. Para doczekała się dwojga dzieci. W trakcie małżeństwa obecna królowa utrzymywała romans z Karolem III. Mimo tego, ku zaskoczeniu niektórych, Parkera Bowleasa nie zabrakło na koronacji. Wybaczył jej zdrady?

Kamila zdradzała męża z Karolem. Zaskakujący widok podczas koronacji
Król Karol nie jest pierwszym mężem Kamili. Nowa królowa ma za sobą już jedno małżeństwo (Getty Images, 2023 Getty Images)

Mimo że Karol III i jego obecna żona byli w sobie zakochani, rodzina królewska uznała Kamilę – wówczas jeszcze znaną pod panieńskim nazwiskiem Shand – za nieodpowiednią kandydatkę na przyszłą monarchinię. Na dodatek mimo romansu z następcą tronu panna Shand oficjalnie pozostawała partnerką Andrew Parker Bowlesa!

Jak przekonywała Iwona Kienzler, autorka książki "Windsorowie. Celebryci, nudziarze, skandaliści", wina za zdrady nie leżała wyłącznie po stronie Kamili Shand. Wręcz przeciwnie – to właśnie wieści o tym, że ukochany nie dochowuje jej wierności, miały skłonić młodą kobietę do odpłacenia się pięknym za nadobne. Na dodatek na liście jego podbojów znalazła się... księżniczka Anna, rodzona siostra księcia Karola!

Królowa Kamila – pierwszy mąż. Kim jest Andrew Parker Bowles?

Andrew Parker Bowles jest brytyjskim wojskowym, który dorobił się stopnia brygadiera. Na koncie ma m.in. służbę Korpusie Weterynaryjnym Armii Królewskiej czy dowodzenie Dworskim Regimentem Kawalerii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: Książę Karol chciał nazwać synów zupełnie inaczej. Diana się nie zgodziła

W 1994 roku zdecydował się na odejście z czynnej służby. O tym, że Andrew Parker Bowles akceptował relację żony – z którą doczekał się dwojga dzieci, syna Thomasa i córki Laury – z następcą brytyjskiego tronu mógł zadecydować m.in. fakt, iż sam ani myślał odmawiać sobie romansów. Podobnie jak obecna królowa, po rozwodzie poślubił kogoś, z kim przez wiele lat utrzymywał pozamałżeńskie stosunki: nieżyjącą już Rosemary Pitman.

Zarówno Andrew Parker Bowles, jak i jego druga żona byli gośćmi na ślubie Karola i Kamili, który odbył się 9 kwietnia 2005 roku. Nic dziwnego, że poprzedniego partnera obecnej królowej nie mogło zabraknąć również na ceremonii koronacji. Tak dobrych relacji mogą im pozazdrościć inni rozwodnicy.

Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić