aktualizacja 

Kazik Staszewski: "Aborcja to zabójstwo, tak uważam". To nie jedyne wyznanie

7

Dla fanów Kazika Staszewskiego jego ostatnie wyznanie na temat aborcji z pewnością nie będzie zaskoczeniem. Zdziwić jednak może to, z czego ono wynika. Lider Kultu zdobył się na wyznanie w programie Roberta Mazurka.

Kazik Staszewski: "Aborcja to zabójstwo, tak uważam". To nie jedyne wyznanie
Kazik Staszewski jest przeciwnikiem aborcji. Pogląd w tej kwestii nie ma jednak nic wspólnego z religijnością artysty (AKPA, AKPA)

Kazik Staszewski ma wyrazisty światopogląd, który prezentuje w swojej twórczości. O tym, jak celnie i bezkompromisowo potrafi skomentować otaczającą nas rzeczywistość świadczy chociażby historia piosenki "Twój ból jest lepszy niż mój", która ostatecznie obnażyła upolitycznienie radiowej Trójki, wywołując aferę wokół Listy Przebojów.

Kazik nie daje się jednak zaszufladkować, a jego poglądy niektórym mogą wydać się sprzeczne. 59-letni muzyk gościł we wtorek w "Hejt Parku", programie prowadzonym na żywo przez Roberta Mazurka na Kanale Sportowym. Panowie, którzy znają się prywatnie, rozmawiali m.in. narkotykach czy aborcji. W przypadku tych pierwszych lider Kultu jest przeciwnikiem ich penalizacji. Jest też przeciwny aborcji.

Zobacz także: Gwiazdy, które przyznały się do depresji

59-letni Staszewski ma dwóch synów, doczekał się także wnuków. Zawsze podkreślał w wywiadach, że rodzina jest dla niego największą wartością. Nie ma to jednak związku z wiarą i religijnością muzyka. Kazik deklaruje się jako osoba niewierząca i twardy antyklerykał. Tym bardziej jego poglądy na przerywanie ciąży, które wprost uważa za morderstwo, mogą zaskoczyć.

- Aborcja to zabójstwo, tak uważam - powiedział. - Kazik jest antyaborcyjny. Słyszycie? - potwierdził słowa kolegi Mazurek do kamery.

Staszewski nie chciał jednak drążyć kontrowersyjnego wątku na antenie. Zasugerował jednak, co najprawdopodobniej ukształtowało jego poglądy w tej sprawie.

- Nie będę rozwijał – stwierdził Kazik i po chwili zastanowienia dodał: - Praktycznie cudem się na tym świecie znalazłem i jest to wystarczający powód - podsumował.
Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić