Kim jest siostra Igi Świątek, Agata Świątek?

12

Iga Świątek to polska tenisistka, będąca jedną z najlepszych tenisistek świata. Od kwietnia 2022 roku jest liderką singlowego WTA. Dumna z osiągnięć Igi jest przede wszystkim jej starsza siostra. Kim jest Agata Świątek?

Kim jest siostra Igi Świątek, Agata Świątek?
Iga Świątek (AKPA, Mieszko Pietka)

Iga Świątek swą przygodę z tenisem zaczęła w wieku 4 lat. Agata Świątek, starsza siostra Igi również grała w tenisa. Siostra tenisistki odegrała dużą rolę w rozwoju sportowym naszej polskiej gwiazdy znanej na cały świat.

Siostra Igi Świątek. Też grała w tenisa

Starsza siostra Igi Świątek, Agata, podobnie jak jej młodsza siostra również grała w tenisa. Iga opowiadała o Agacie Super Expressowi:

Była lepsza ode mnie i zawsze motywowało mnie to do treningów.

Agata i Iga Świątek razem stawiały pierwsze kroki na kortach tenisowych. Ojciec sióstr chciał bowiem, aby jego córki coś trenowały, najlepiej indywidualną dyscyplinę, w której samodzielnie mogły odpowiadać za swoje porażki oraz sukcesy. 

Niestety, z powodu kontuzji kolana Agata Świątek musiała zrezygnować z gry w tenisa. Jednak to właśnie ona zaszczepiła w Idze miłość do tego sportu.

Agata Świątek kibicuje siostrze

Agata Świątek ma 24 lata i obecnie jest studentką wydziału stomatologiczno-dentystycznego na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. Cały czas kibicuje swojej siostrze i bardzo ją wspiera. Osiągnięcia Igi chętnie komentuje na swoim prywatnym Instagramie. Po sukcesie w kwietniu 2022 roku Agata odniosła się do wydarzeń na Instagramie, publikując post, w którym napisała do swojej siostry"

Trwa ładowanie wpisu:instagram
(...) Jestem z Ciebie niezmiernie dumna, z tego jak się rozwinęłaś przez te lata nie tylko jako zawodnik, ale głównie jako człowiek. Jesteś nie do zatrzymania! Kocham Cię mocno.

Kobiety są z sobą bardzo zżyte, co widać po wielu wspólnych zdjęciach w mediach społecznościowych. Ojciec sióstr mówi jednak, że są one od siebie różne.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Agata jest bardzo spokojna. Iga za to zawsze była uparta i lubiła o wszystkim decydować - mówił.

Co ciekawe, kobiety do tej pory czasami rozgrywają wspólne rozgrywki dla zabawy na korcie tenisowym. 

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Anna Markowska o relacji z Pawłem Delągiem: "To zawsze była tylko przyjaźń"
Autor: WEG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić