Kraśko skazany. Wyciekły informacje na temat kary

32

Sąd Rejonowy w Ostrołęce skazał Piotra Kraśkę za prowadzenie samochodu bez uprawnień. Portal tvp.info ustalił, jaką karę otrzymał dziennikarz, który od dłuższego czasu nie pojawia się na antenie TVN.

Kraśko skazany. Wyciekły informacje na temat kary
Piotr Kraśko (AKPA)

We wtorek w ostrołęckim sądzie odbyło się posiedzenie w sprawie Piotra Kraśki. Dziennikarz został oskarżony przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie o prowadzenie pojazdu po cofnięciu uprawnień.

Sprawa dotyczy zdarzenia z 19 sierpnia 2019 roku. Wówczas Piotr Kraśko został zatrzymany przez patrol policji. Podczas kontroli okazało się, że dziennikarz nie miał uprawnień do prowadzenia auta. Cofnięto mu je w 2014 roku.

Kraśkę przesłuchiwano potem w prokuraturze. - Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego czynu i skorzystał z przysługującemu mu prawa do odmowy składania wyjaśnień. Wyraził zgodę na publikację wizerunku i pełnych danych osobowych - informowała warszawska prokuratura.

Portal tvp.info podawał, że w tej sprawie w akcie oskarżenia prokuratura wnioskowała o to, by skazać Kraśkę bez prowadzenia rozprawy. Prokuratura chciała wymierzyć mu łączną karę w wysokości 100 tys. zł. Zostało to uzgodnione z oskarżonym.

W poniedziałek sąd uznając winę Kraśki, skazał go na karę grzywny w wysokości 100 tys. zł i zobowiązał go do opłacenia kosztów postępowania sądowego - donosi tvp.info.

Piotr Kraśko prowadził bez uprawnień. "Było to bardzo głupie"

Do prowadzenia samochodu bez uprawnień Piotr Kraśko odnosił się za pośrednictwem Instagrama.

Wiele razy w tym miejscu używałem słowa "dziękuje" za to, że są Państwo tutaj. Dzisiaj chcę i powinienem użyć innego słowa. Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy nigdy nie powinno się wydarzyć i jakiekolwiek usprawiedliwienia tego nie zmienią. Odpowiadając na bardzo zasadne w tej sprawie pytanie: co on miał w głowie? Cokolwiek to było — było to bardzo głupie. I wstyd mi za to. Poniosłem konsekwencje prawne. Ale rozumiem, jak bardzo zawiodłem Państwa zaufanie. Zrobię wszystko, by na nie zasługiwać. Przepraszam. Bardzo wszystkich Państwa przepraszam - pisał w grudniu 2021 roku.
Zobacz także: Kurski i rekonstrukcja? Profesor: nieuchronne dla obozu władzy
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić