Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
oprac. Karolina Stankiewicz
|

Krystyna Janda bez dotacji. Ministerstwo ją... pominęło

142
Podziel się:

Ministerstwo Kultury przyznało granty. Okazuje się jednak, że Fundacja Krystyny Jandy na rzecz Kultury nie otrzymała dotacji. Najwyższą kwotę dostało natomiast stowarzyszenie Muza Dei, z którym związany jest Michał Chorosiński, prywatnie mąż posłanki PiS.

Krystyna Janda bez dotacji. Ministerstwo ją... pominęło
Krystyna Janda nie dostała dotacji z ministerstwa. (AKPA)

W wyniku kolejnych obostrzeń, związanych z pandemią koronawirusa, teatry ponownie zostały zamknięte. W trudnej sytuacji znaleźli się m.in. znani aktorzy, którzy prowadzą swoje teatry, jak Krystyna Janda, Michał Żebrowski czy Tomasz Karolak. Instytucje kultury są zamknięte, nie ma z czego zapłacić pracownikom, a utrzymanie placówki graniczy z cudem. Dlatego dla teatrów ważna jest każda pomoc ze strony rządu.

Ministerstwo Kultury ogłosiło konkurs grantowy dla teatru, którego celem jest "wspieranie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze". Do rozdysponowania była kwota 8 mln 200 tys. zł. Niestety, niektórzy nie załapali się na dotacje.

Na największą pomoc może liczyć stowarzyszenie teatralne CHOREA (łącznie 450 tys. zł). Nieco mniej, bo 437 tys. zł, trafi do stowarzyszenia Muza Dei, w którym reżyseruje Michał Chorosiński, mąż posłanki PiS i aktorki - Dominiki Chorosińskiej-Figurskiej. Wysoko na liście znalazł się też Teatr IMKA, którego właścicielem jest Tomasz Karolak (aktor otrzymał 150 tys. zł na organizację Festiwalu "Polska w Imce").

Zobacz także: Zobacz także: Środowisko podzielone przez Fundusz Wsparcia Kultury

Na żadne wsparcie nie może liczyć Fundacja Krystyny Jandy na rzecz Kultury, która prowadzi dwa bardzo lubiane przez widzów warszawskie teatry: Polonię i Och-Tetar. Podobnie sytuacja wygląda z Festiwalem Malta w Poznaniu oraz Teatrem 21, który jest tworzony przez osoby z zespołem Downa i autyzmem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(142)
Jaszczur
2 lata temu
No jak rodziny dostały po 500+ i wyjechały na wakacje z dzieciakami to stwierdziła że czuje się jak by ktoś na nią nasrał a teraz wyciąga ręce po te jałmużnę wstyd!
Buba
2 lata temu
Na zachodzie wszystkie teatry są prywatne a nie finansowane przez państwo. Ona tylko wyciąga rękę po kasę. Tak nie może być. Poza tym jaka oni preferują sztukę pełna wulgaryzmy i w dodatku wynaturzen
Buba
2 lata temu
Ciekawe ile z tych 2 mln zł poszło na załogę a ile osobiście dla niej i córki. Może powinna jeden teatr zlikwidować. Restouratorzy dostali 0 zł.
amam
2 lata temu
S. na rząd to czego się spodziewała.
Kleo
2 lata temu
To najlepiej żeby wszystko dostał Ojciec Rydzyk DYREKTOR i mąż posłaniki PIS
Telewidz
2 lata temu
Pani Janda dostała dotację tylko nie taką jak chciała. Pisała nawet że jest mile zadkoczona.
xx33
2 lata temu
Guzik komuś do tego czy lubi kogoś czy nie. Są jakieś kryteria i Rząd jest od wspierania takich ludzi. Widać jak łatwo tego polaczka podburzyć a to ułatwia wspieranie kolesi. Oby jutro was nie dopadła złość, którą tak chętnie obdarzacie innych.
Tomcio
2 lata temu
Przecież przytuliła niedawno 2 bańki czasy kiedy tylko ta Pani dostawala już się skończyły. Za komorowskiego dostawala prawie 3 bańki już się skończyły teraz dostają wszyscy
Foresto
2 lata temu
Zamiast się szczepić poza kolejnością trzeba było wnioski wypełniać. Chytry dwa razy traci.
Alice
2 lata temu
I bardzo dobrze. Wiadomo co ona zrobiła.
Jola
2 lata temu
Odebrali sobie za szczepionka.🤣
Jaaa
2 lata temu
Ona myśli,że wszystko tylko jej się należy. Zarozumiała jak nic. Zero pokory.
Zwykły polak
2 lata temu
I bardzo dobrze. Od dawna wiadomo jest że pani Janda nie krzewi kultury tylko syczy jadem i nienawiścią
123
2 lata temu
Przyznając granty Komisja na pewno wzięła pod uwagę sytuację finansową Pani Jandy i wiedząc o Jej dochodach z firmy kosmetycznej przyznała granty biedniejszym. Wiem że na przykład Skrzydlewski ratuje klub żużlowy OrzełŁódź swoim dochodem z kwiaciarni i firm pogrzebowych, Pani Janda też ma pole manewru!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić