Lech Wałęsa pojechał do Niemiec. Tak spędza wolny czas

98

Lech Wałęsa udał się wizytą do naszych zachodnich sąsiadów. W wolnym czasie był prezydent spaceruje po promenadzie. Właśnie wrzucił zdjęcia z niemieckiej malowniczej miejscowości Ahlbeck.

Lech Wałęsa pojechał do Niemiec. Tak spędza wolny czas
Lech Wałęsa w Ahlbeck. (Facebook)

Lech Wałęsa nie może narzekać na nudę podczas emerytury. Były rezydent uwielbia podróże. Tym razem wybrał się do Niemiec. Obecnie przybywa w Ahlbeck.

Ahlbeck, to malownicza miejscowość na wyspie Uznam, słynąca z uzdrowisk i morskiego kąpieliska. Jedną z kluczowych budowli jest tu hotel "Das Ahlbeck", który w czasie swego istnienia gościł wielu znakomitych gości, wśród których byli: cesarz Austrii Franciszek Józef I, Luise Ebert, niemiecki polityk Gustav Bauer, Theo Lingen – niemiecki aktor oraz królowa Szwecji Sylwia Sommerlath. Znajdują się tam również słynne Termy Bałtyckie.

Lech Wałęsa spotkał się m.in. z Corenlią Pieper, konsul generalną w Niemczech. Brał też udział w międzynarodowym spotkaniu Arts Festival Summit - Usedom oraz zwiedzał Muzeum Historyczno-Techniczne Peenemünde.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Lech Wałęsa zapytany o PiS. Były prezydent długo odpowiadał

Lider "Solidarności" każdy dzień wycieczki relacjonuje w mediach społecznościowych. We wtorek w wolnym czasie wybrał się na spacer promenadą w Ahlbeck.

Spacer promenadą w piękny słoneczny wtorek - napisał na Facebooku Wałęsa zamieszczając kilka zdjęć.

Tradycyjnie Lech Wałęsa jest ubrany jest w bluzę z napisem: Konstytucja. Nie brakuje też charakterystycznego atrybutu, którym jest przypinka z Matką Boską.

Na zdjęciach polityk pozuje na ławce, ze złotym jeleniem oraz z fanami. Na spacer 80-latek zabrał ze sobą też kijki do nordic walking.

"Dużo Zdrówka!" ; "Zdrówka, pomyślności i wytrwałości w chodzeniu z kijkami" - kibicują byłemu prezydentowi internauci.
Trwa ładowanie wpisu:facebook
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić