Lech Wałęsa wprost o relacjach z dziećmi. Bardzo smutne wyznanie

144

Lech Wałęsa jest ojcem ośmiorga dzieci. Ma czterech synów - Bogdana, Sławomira, Przemysława i Jarosława, a także cztery córki - Magdę, Annę, Marię Wiktorię oraz Brygidę. Teraz w programie "Politycy od kuchni" opowiedział o relacjach ze swoimi pociechami. Jego słowa są poruszające.

Lech Wałęsa wprost o relacjach z dziećmi. Bardzo smutne wyznanie
Lech Wałęsa (Licencjodawca, AKPA)

Lech Wałęsa i Danuta Wałęsa aż ośmiokrotnie cieszyli się z narodzin dzieci. W latach 80., gdy synowie i córki szczególnie mocno potrzebowali ojca, polityk na głowie miał sprawy kraju. W rozmowie z dziennikarzami "Super Expressu" w programie "Politycy od kuchni" nawiązał do tamtych czasów.

Kiedy dorastały, mnie nie było, ja się bawiłem w politykę, więc straciłem cały ten okres, kiedy mnie dzieci bardzo potrzebowały, ale miałem wybór: albo jedno, albo drugie. Ja się całkowicie oddałem sprawom walki, więc zostawiłem dzieci żonie. Stąd nie ma takich kontaktów, bo jest kawał czasu wyrwany z życiorysu - powiedział.

Jednocześnie były prezydent zaznaczył, że "dzieci czuły brak ojca". - Teraz to troszeczkę naprawiam, ale czy się dużo da naprawić? Dziś kontakt jest lepszy, bo mam trochę więcej luzu. Wtedy, w latach 80., w czasach "Solidarności", nie dało się pogodzić walki i rodziny - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Węgry toną w inflacji. Ostrzeżenie dla Polski? Członek RPP o danych: sam jestem zaskoczony

Wałęsa wyraźnie podkreślił, że wręcz musiał poświęcić rodzinę na rzecz zmagań politycznych. - Ja musiałem tak uważać, tak walczyć, każdą sekundę poświęcić, żeby zwyciężać, a rodzina byłaby wielkim obciążeniem, wiec żona musiała mnie zastąpić i chyba wyszło nie tak źle - ocenił.

Danuta Wałęsa nie miała pretensji do męża

Lech Wałęsa zrelacjonował również, że małżonka nie miała do niego pretensji o to, że poświęca się karierze politycznej. W tym przypadku kluczowe było niewątpliwie to, jak wychowana została Danuta Wałęsa.

Ona też była tak wychowania, że kobieta dom trzyma, a facet tylko donosi, żeby miała za co trzymać - podsumował Lech Wałęsa, cytowany przez "SE".
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić