o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. Alicja Nowosielska
|

Obraził Matkę Boską? Maleńczuk opowiedział, co zrobiła jego sąsiadka

43
Podziel się

Wokalista słynie z kontrowersyjnych wypowiedzi. Poprzez twórczość też manifestuje swoje poglądy. Zdradził, jak jego ostatnie poczynania odbiera lokalny ksiądz.

Obraził Matkę Boską? Maleńczuk opowiedział, co zrobiła jego sąsiadka
Maciej Maleńczuk ostro mówi o polskim społeczeństwie. (AKPA)
bDIYoHph

Maciej Maleńczuk niedawno wydał płytę "Klauzula sumienia", na której mocno krytykuje zastaną rzeczywistość. Obrywa się religijnym fanatykom, politykom, homofobom, elitom i dawnemu koledze – Pawłowi Kukizowi. Słynący z gorącego temperamentu artysta niedawno stanął przed sądem za rzekomy atak na działacza pro-life.

Maleńczuk udzielił wywiadu magazynowi "Twój Styl", w którym opowiedział o swojej najnowszej płycie. Jak podkreśla, wcale nie chciał, aby była o polityce, a o naszym społeczeństwie. Twierdzi, że krążek opowiada o tym, "co się stało z częścią Polaków pod wpływem tych wszystkich nacjonalizmów, faszyzmów, ksenofobii czy homofobii".

bDIYoHpj

Nowa płyta Maleńczuka. Zarzucono mu obrazę Matki Boskiej

Przez jeden z utworów muzyk miał starcie z sąsiadami i lokalnym księdzem. Chodzi o piosenkę "Rycerz Maryi". Tekst utworu jest bardzo wymowny.

Utwór mówi o młodym człowieku, który w sposób wypaczony czyta Biblię, kupuje miecz i wydaje mu się, że nadal jest dobrym katolikiem. A nie jest. Przychodzi do mnie sąsiadka i mówi: "Maciuś, co ty, Matkę Boską obrażasz?" – zdradził Maleńczuk.

Maciej Maleńczuk musiał wyjaśnić swój zamysł artystyczny. Jak zapewnia, udało mu się to bez rękoczynów. Stwierdził, że sąsiadka wyszła uspokojona.

bDIYoHpp
Zrozumiałem, że inni też mogą to odczytać w ten sposób. Polacy są jak Kanadyjczycy, nie rozumieją sarkazmu, przenośni, ironii. Wszystko biorą jeden do jednego. Zgroza – ocenił.

Maleńczuk opowiedział też, jak reaguje na niego ksiądz. Spotyka go we wsi pod Krakowem, gdzie mieszka. Według artysty, nie ma między nimi wojny.

Ksiądz patrzy na mnie wrogo, ale wciąż mówi mi dzień dobry. Jest OK, choć czuję napięcie – powiedział artysta.
bDIYoHpq

Maleńczuk pogodzony z losem. "Nie mam złudzeń co do starzenia się i umierania"

Mimo zaangażowania w bieżące sprawy artysta zapewnia, że jest pogodzony z losem. Zadbał o siebie podczas pandemii, na dobre rzucił alkohol. Twierdzi, że swoje już przeżył i w razie konieczności ustąpiłby młodszym.

Nie mam złudzeń co do starzenia się, umierania. Żyję na kredyt. Gdybym teraz był chory i potrzebował respiratora, kazałbym go odstąpić komuś młodszemu. (...) Kolejny raz usłyszałem, że szpitale zaraz padną z niewydolności. Stwierdziłem, że mam prawie sześćdziesiątkę, swoje przeżyłem, napisałem nawet o tym książkę, więc gdyby w sali obok leżał 20-latek, który jeszcze niewiele w życiu doświadczył, to zbawczy tlen wolałbym dać jemu – wyznał.
bDIYoHpr

Obejrzyj także: Gwiazdy wspierają protesty kobiet

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDIYoHpK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
jamci
3 miesiące temu
mówi co myśli a nie co chcą inni aby myślał
jytgg
3 miesiące temu
Skąd Wiesz Maciuś co byś zrobił,gdybyś miał covida i nieprzytomny leżał pod respiratorem? Nawet byś o tym nie wiedział.
123
3 miesiące temu
Przechorowalem covid i nigdy nie mów nigdy jest to taki ból przy każdym oddechu i brak powietrza że wszystkie wcześniejsze zapewnienia nie mają sensu nie życzę tego nikomu i dopiero wtedy słowa "życzę zdrowia" mają sens czego teraz Panu Maćku życzę i wszystkim którzy to przeczytali.
bDIYoHpL
pas
3 miesiące temu
Ciężko przechodząc koronovira z bólu tego respiratora nikomu byś nie oddał.
JUT
3 miesiące temu
Ludzie którzy nie umieją korzystać z alkoholu powinni jak najszybciej przestać pić. Inny temat że młodzi nie powinni po niego sięgać.
Najnowsze komentarze (43)
Górnik
2 miesiące temu
Maleńczuk,na ministra edukacji!
Kierowca
3 miesiące temu
Może powiem kim była jego matka? Ciekawe jak zareaguje?
onjest
3 miesiące temu
taki śliski gość
Aga
3 miesiące temu
Jest jaki jest ale jest sobą i nikogo nie udaje , mówi i śpiewa co myśli
gość
3 miesiące temu
niech sie nie wybiela, bo fakty z jego życia świadczą ,że to zły człowiek!
Mar.
3 miesiące temu
Pokaż że "dekownik" to nie Ty , uedrz w inną wiarę . Boisz się ?
Mauriccio
3 miesiące temu
Porka madonna! È orribile!
Zbigniew
3 miesiące temu
Poczciwy z ciebie chłop... ale nie składaj takich deklaracji... mamy już miękiszona.. głupiszona i innych, którzy w chwili krytycznej chwytają brzytwy i zaginają rzeczywistość... uszanuj to..
bDIYoHpD
Gość
3 miesiące temu
A ja sobie nie życzę, żeby to coś obrażało Matkę Boską!
izub13
3 miesiące temu
Jak to śpiewał Grabarz ,,Gdzie najlepiej płatna sztuka możesz znaleźć Maleńczuka"Pocisnął prawdę,że Polacy nie znają się na sarkażmie i ironi i artykuł wywołał burzę ale ja go nie lubię za inny kawałek a mianowicie za ,,Sługi za szlugi"i cytat z niego ,,i nie mówcie żeście na kolanach byli bo się was zapytam coście tam robili".I to śpiewa Polska która wchodzi USA bez wazeliny i nawet jest tak ładnie nazywana ,,Polska wiernym członkiem NATO.
uliczny
3 miesiące temu
Przesada z tym artystom .
ogar
3 miesiące temu
Czy Matka Boska złożyła już pozew o zniesławienie?
teakwondo
3 miesiące temu
Pełen szacunek dla wypowiedzi.
ofiarauzależn
3 miesiące temu
Woda robi swoje...
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić