"Milionerzy". Pytanie o banknot 10 zł. Uczestnik miał problem

4

W kolejnej odsłonie teleturnieju "Milionerzy" padło pytanie o to, jakie wymiary ma obiegowy banknot dziesięciozłotowy. Uczestnik nie był w stanie samodzielnie wskazać właściwej odpowiedzi.

"Milionerzy". Pytanie o banknot 10 zł. Uczestnik miał problem
Hubert Urbański (Licencjodawca, AKPA)

Program "Milionerzy" niezmiennie cieszy się sporą popularnością. Widzowie ochoczo zasiadają przed telewizorami, by móc śledzić poczynania poszczególnych uczestników. Przy okazji Polacy oglądający teleturniej weryfikują swoją wiedzę.

Aktualnie w telewizji pojawiają się powtórki "Milionerów". W 505. odcinku 10. sezonu Hubert Urbański zadał pytanie za tysiąc złotych. Dotyczyło ono banknotu o nominale 10 złotych.

"Milionerzy". Jakie wymiary ma obiegowy banknot dziesięciozłotowy?

  • A. 90 na 30 mm
  • B. 120 na 60 mm
  • C. 180 na 180 mm
  • D. 250 na 150 mm

Gracz nie był w stanie samodzielnie wskazać właściwej odpowiedzi. Nie chciał ryzykować, wobec czego poprosił o koło ratunkowe. Uznał, że pomoże mu opcja "pół na pół".

Finalnie postawił na wariant "B". Czy to właściwa odpowiedź? Warto wyraźnie podkreślić, że banknot dziesięciozłotowy z Mieszkiem I to najmniejszy obiegowy banknot w Polsce. Jego wymiary to 120 na 60 mm, a więc odpowiedź "B" była prawidłowa.

Zobacz także: Smartfony zagrażają rządowi? "Prowadzą politykę wstydu"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić