aktualizacja 

Minęły 23 lata. Tak dziś wygląda Laska z "Chłopaki nie płaczą"

27

Tomasz Bajer nie zrobił wielkiej kariery filmowej, ale tą jedną kultową rolę zapisał się w historii kina. W filmie "Chłopaki nie płaczą" wcielił się w rolę Laski. Dziś Bajer zupełnie już nie przypomina siebie sprzed 20 lat.

Minęły 23 lata. Tak dziś wygląda Laska z "Chłopaki nie płaczą"
Jego rola w "Chłopaki nie płaczą" stała się kultowa (YouTube)

Kiedy pojawił się w produkcji Olafa Lubaszenki "Chłopaki nie płaczą", stał się prawdziwym odkryciem.

Młode pokolenie oszalało na punkcie wyluzowanego 20-latka. Sam Bajer nie miał aktorskiego wykształcenia, a o jego obsadzeniu zadecydował przypadek.

To postać szczególna, od początku do końca mój autorski pomysł, o który musiałem walczyć. Chłopak, którego wypatrzyłem na spotkaniu z młodzieżą w jednym z poznańskich liceów - wspominał Olaf Lubaszenko w swojej biografii "Chłopaki też płaczą".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rafał Zawierucha o wyniku "Niewidzialnej wojny": "Jestem usatysfakcjonowany"

Bajer wypowiadał się w sposób, jaki nie przypadł do gustu producentom filmowym. Jednak dla samego Lubaszenki był autentyczny i miał w sobie coś, co zdaniem reżysera mogło przemówić do młodych widzów.

Była w nim po prostu jakaś prawda, niczego nie udawał - dodał Lubaszenko.

Filmowy dialog Bajera z Maćkiem Stuhrem trafił do kanonu polskiej filmografii końca XX i początku XXI wieku. Na Filmwebie jego rola jest w rankingu najlepszych w całym filmie, zaraz za podium, na którym znalazła się plejada gwiazd kina - Mirosław Zbrojewicz, Bohdan Łazuka i Cezary Pazura.

Zagrał w "Chłopaki nie płaczą". Potem wyjechał z Polski

Po "Chłopaki nie płaczą" Tomasz Bajer zagrał w "Poranku kojota". Epizodycznie pojawiał się w serialach "Na Wspólnej" czy "Kosmici".

Mieszkający w Poznaniu początkujący aktor przyznał, że z Warszawą zawsze było mu nie po drodze, a teraz nawet nie miałby się gdzie zatrzymywać na nocleg.

Tomek Bajer wyjechał z kraju. Swojego miejsca szukał m.in. w Stanach Zjednoczonych czy Australii, w której mieszkał 5 lat. Poniższe zdjęcie starszego "Laski" opublikował na swoim profilu Wojtek Gola z Warsaw Shore. Zdecydowanie ciężko na nim poznać "Laskę".

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Kolejne lata to kolejny wyjazd za granicę. Niedawno Bajer wrócił do Polski, a latem ubiegłego roku wziął ślub. Zdjęcie pary młodej pojawiło się na Instagramie. Waszym zdaniem Tomek Bajer przypomina jeszcze wyluzowanego "Laskę"?

25 lutego minęły 23 lata od premiery "Chłopaki nie płaczą". Sam Tomasz Bajer ma dzisiaj 43 lata.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Autor: EWS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić