Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Nagrali byłego ministra PiS. "Żona mi dała". Ludzie pękają ze śmiechu

332

Zbigniew Rau był ministrem spraw zagranicznych w rządzie Mateusza Morawieckiego. Kamery TVN nagrały go podczas odśnieżania pojazdu. Na samochodzie Raua znajdowała się spora warstwa śniegu, ale minister zdecydował się walczyć z białym puchem przy pomocy malutkiej skrobaczki do szyb. Były szef resortu spraw zagranicznych narzekał na żonę.

Nagrali byłego ministra PiS. "Żona mi dała". Ludzie pękają ze śmiechu
Zbigniew Rau nagrany podczas odśnieżania (X, Szkło Kontaktowe)

Zbigniew Rau jest obecnie posłem Prawa i Sprawiedliwości. To jego druga kadencja w Sejmie. Od 2020 roku pełnił w rządzie Mateusza Morawieckiego funkcję ministra spraw zagranicznych. Przestał ją pełnić, gdy w 2023 roku Koalicja Obywatelska, Lewica i Trzecia Droga przejęły stery rządów w Polsce.

Rau kojarzony jest głównie z aferą wizową, czyli nielegalnym wydawaniem polskich wiz obcokrajowcom w Azji i Afryce. W procederze mieli brać udział pracownicy MSZ. Rau od początku zaprzeczał jednak, by taki problem istniał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozbieżność w rządzie. "Nie ma zgody Lewicy"

Rau nagrany podczas odśnieżania

Kamery TVN24 nagrały byłego szefa resortu spraw zagranicznych podczas odśnieżania samochodu.

- Jeśli nie odśnieżę tego na czas, to zapłacę mandat, bo nie będę przecież nie będę się chował za immunitetem - powiedział obecnemu na miejscu reporterowi "Szkła Kontaktowego" poseł Rau. - Panie ministrze, ja chętnie pomogę, jeśli odpowie pan na kilka naszych pytań - stwierdził dziennikarz. - Cieszę się samodzielnością - odpowiedział polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Warto dodać, że Rau nie był chyba zbyt dobrze przygotowany na śnieżycę w stolicy. Zamiast porządnej szczotki miał przy sobie małą skrobaczkę, którą ciężko usuwało się śnieg zalegający na dachu samochodu. Warstwa białego puchu była pokaźna.

W pewnym momencie były minister powiedział, od kogo dostał tę małą skrobaczkę. - Żona mi dała taki sprzęt byle jaki - powiedział Rau. Nagranie udostępniło na swoim profilu "Szkło Kontaktowe".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Internauci komentują nagranie z politykiem PiS

Jak zwykle w takich sytuacjach internauci postanowili skomentować całą tę sytuację. ">>Żona mi dała sprzęt byle jaki<<<, a przecież można było sobie kupić samemu zmiotkę ze skrobaczką", "Wiadomo, jak kobieta macza palce w sprawie, od razu wiadomo, że macza złośliwie", "Ehhh kiedyś to podjechałby limuzyna z kierowcą, cieplutko w środku" - piszą komentujący pod nagraniem.

Przypomnijmy, że kara za nieodśnieżone auto może wynieść nawet do 3 tys. złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić