Nie do wiary. Tak wypoczywa kolega Putina. Córka wrzuciła zdjęcie

Deputowany do Dumy Władimir Płotnikow złamał sankcje nałożone przez Unię Europejską i Stany Zjednoczone wobec Rosji, wyjeżdżając na wakacje do Wenecji. Zdjęcie z Włoch opublikowała na Instagramie jego córka, która chętnie chwali się bogatym życiem za granicą, przy tym nazywając siebie "patriotką Rosji".

Nie do wiary. Tak wypoczywa kolega Putina. Córka wrzuciła zdjęcie
Deputowany Dumy Państwowej Rosji z córką w Wenecji (Instagram)

Sankcje, które wraz z wybuchem wojny w Ukrainie zostały nałożone na rosyjskich polityków, nie zawsze działają. Można się o tym przekonać, obserwując konto na Instagramie córki deputowanego Dumy Państwowej Rosji, która pochwaliła się, że wyjechała z tatą do Wenecji. A kilka dni później już pozowała z nim do zdjęć w Chorwacji.

"Jest jakiś problem z włoską kontrolą graniczną?"

Wyjazd rosyjskiego polityka i jego rodziny do Włoch wywołał burzę w lokalnych mediach. "Skuteczność środków wprowadzanych przez Zachód nie wydaje się jednak mieć oczekiwanej lub oczekiwanej skuteczności. Jeden z lojalnych wobec Putina polityków na wakacjach w Wenecji" - pisze portal "Notizie.it".

Internauci pod zdjęciem córki rosyjskiego polityka zastanawiają się, dlaczego członkowie proputinowskiej partii są wpuszczani do Włoch. "Władimir Płotnikow, jeden z najbliższych Putinowi deputowanych do Dumy, jest objęty sankcjami w UE (i USA). A jednocześnie córka chwali się wakacjami w Wenecji. Czy jest jakiś problem z włoską kontrolą graniczną?" - czytamy pod wpisem.

Inni wykorzystali okazję, aby przypomnieć Płotnikowej, co robi Rosja w Ukrainie. "Rosyjskie zbrodnie wojenne", "rzeź w Buczy", "chwała Ukrainie i won z mojego miasta", "och, jakie słodkie zdjęcie z tatusiem kryminalistą" - piszą w komentarzach.

Trwa ładowanie wpisu:instagram

Sankcje na Rosję

Wraz z wybuchem wojny w Ukrainie Unia Europejska i Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na Rosję. Stosowane przez Zachód środki nie ograniczały się do wywierania presji na politykę gospodarczą Moskwy, ale były również stosowane wobec konkretnych osób, na czele z prezydentem Władimirem Putinem.

Wśród osób fizycznych najbardziej dotkniętych sankcjami UE i Stanów Zjednoczonych są m.in. rosyjscy oligarchowie, najbliżsi przywódcy Kremla politycy oraz dwie córki Putina, na które m.in. nałożono zakaz wyjazdu do Unii Europejskiej. Zamrożono im też rachunki zagraniczne.

Kim jest Władimir Płotnikow?

Władimir Płotnikow należy do partii Jedna Rosja - największej i najpotężniejszej partii w kraju, z której wywodzi się także Wladimir Putin. Od 2016 roku Płotnikow jest członkiem Dumy Państwowej i wielokrotnie dostawał wyróżnienia od prezydenta.

Jego córka Sonia także popiera obecną władzę, o czym napisała na Instagramie. "Poradzimy sobie ze wszystkimi trudnościami! Rosja jest najsilniejszym krajem, a cała ta sytuacja zbliżyła wszystkich Rosjan! Staliśmy się jeszcze większymi patriotami" - pisała na Instagramie w marcu.

Zobacz także: Wakacje tańsze w Polsce czy za granicą? Ekspertka zwraca uwagę na jedną rzecz
Autor: BA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić