oprac. Anna Wajs-Wiejacka| 

Nowe informacje o Barbarze Sienkiewicz. Tego wiele osób nie wiedziało

123

Barbara Sienkiewicz, choć była aktorką występującą na deskach teatru i w serialach, największą rozpoznawalność zyskała po urodzeniu dzieci tuż przed 60. urodzinami. "Najstarsza Matka w Polsce" zmarła niespodziewanie 7 czerwca. Już po jej śmierci pojawiły się informacje, o których wiele osób nie miało pojęcia.

Nowe informacje o Barbarze Sienkiewicz. Tego wiele osób nie wiedziało
Pojawiły się nowe informacje o Barbarze Sienkiewicz. (FORUM)

Barbara Sienkiewicz zyskała największą rozpoznawalność nie dzięki żadnej ze swoich ról teatralnych, czy serialowych, ale dzięki roli życiowej. Aktorka zdecydowała się urodzić dzieci tuż przed swoimi 60. urodzinami. Pomimo rozgłosu, Sienkiewicz nie doczekała się za życia wpisu na Wikipedii. Ten pojawił się już po jej niespodziewanej śmierci 7 czerwca. Zawarto w nim fakty, o których nie wszyscy wiedzieli.

Z notatki dowiadujemy się, że Barbara Sienkiewicz pracowała w warszawskim Teatrze Lalka, a także "prowadziła objazdowy teatr lalek Gong". Od 2005 roku występowała w rolach epizodycznych w różnych serialach telewizyjnych. Wikipedia wspomina również o tym, że Barbara Sienkiewicz była najstarszą matką w Polsce. Pojawiła się też wzmianka o ojcu dzieci.

Do chwili śmierci nie wyjawiła tożsamości ojca dzieci. Jako ich opiekuna prawnego wskazała w testamencie Wandę Nowicką — polityczkę i działaczkę społeczną — czytamy we wpisie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Trzecia Droga to nie autostrada". Polityk KO o koalicjancie

Problem z pogrzebem Barbary Sienkiewicz

Jak wskazuje "Super Express", Barbara Sienkiewicz w ostatnim czasie mierzyła się z chorobą. Wieczorem 6 czerwca aktorka miała poczuć się gorzej, o czym zawiadomiła swojego znajomego. Ten pojawił się w jej domu. Niestety doszło do najgorszego. Aktorka zmarła, zostawiając dwójkę 9-letnich bliźniąt. Szybko okazało się, że pojawił się problem z jej pochówkiem.

Mamy problem, bo pani Barbara nie wyznaczyła nikogo na spadkobiercę. Nie ma zatem żadnej osoby, która mogłaby pobrać zasiłek pogrzebowy i zorganizować pogrzeb – przekazała Beata Bauer z sekretariatu Biura Związku Artystów Scen Polskich w rozmowie z portalem Świat Gwiazd.

Dzień później pojawiła się informacja, że warszawski oddział ZASP włączy się w tę sprawę i "kasa pogrzebowa wypłaci stosowne fundusze". Prezes ZASP Krzysztof Szuster podkreślił, że nie zostawią dzieci Barbary Sienkiewicz bez pomocy.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić