aktualizacja 

Oto jak żyje teraz Rewiński. "Nie potrzebuję kontaktu z rodziną"

51

Przed laty Janusz Rewiński brylował na scenie, bawiąc Polaków do łez swoimi żartami najpierw w kabarecie, potem w filmach i telewizji. Od dłuższego czasu próżno jednak szukać satyryka na ekranie. Rewński zaszył się na swoim ranczu pod Warszawą i prowadzi życie samotnika. Opowiedział o tym w jednym z wywiadów.

Oto jak żyje teraz Rewiński. "Nie potrzebuję kontaktu z rodziną"
Janusz Rewiński udzielił pierwszego od lat wywiadu. Wyznał, że stroni od ludzi (Licencjodawca, AKPA)

Choć z wykształcenia Janusz Rewiński jest aktorem, to w świadomości większości Polaków wciąż jest przede wszystkim satyrykiem, zawsze w punkt i bezlitośnie wyśmiewającym absurdy otaczającego nas świata. Debiutował w Piwnicy pod Baranami, potem był kabaret Tey i kabaret Olgi Lipińskiej.

W latach 90. wielką popularność przyniosły Rewińskiemu role w filmach i serialach, zwłaszcza postać Siary w "Killerze" czy biznesmena Edwarda Nowaka w "Tygrysach Europy".

W telewizji prowadził także satyryczne programy jak np. "Ale plama" w duecie z Krzysztofem Piaseckim. Jednak nie tylko od śmiechu, ale i polityki nie stronił Rewiński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Emerytury polskich gwiazd. Narzekają, że mają je za niskie

Na początku lat 90. Rewiński był posłem na Sejm I kadencji z ramienia słynnej partii Polskich Przyjaciół Piwa. Od 2010 roku wspierał w kampanii PiS, najpierw Jarosława Kaczyńskiego w wyborach o główny urząd w państwie, a potem w 2015 roku Andrzeja Dudę.

Od 2013 do 2019 roku współpracował z tygodnikiem "W Sieci", gdzie publikował swoje felietony. Potem jednak wycofał się z życia publicznego i wszelkiej medialnej przestrzeni. Co 73-letni Janusz Rewiński robi dziś?

Ulubieniec widzów wyprowadził się na wieś i zajął się hodowlą zwierząt na swoim ranczu niedaleko Mińska Mazowieckiego. Niedawno wraz z kamerą odwiedzili go tam dziennikarze. Rewiński po raz pierwszy od wielu lat udzielił wywiadu, który można zobaczyć w internetowym programie "Szykowne rozmowy".

W rozmowie z Ewą Szykowną i Piotrem Zwiefką opowiedział m.in. o tym, jak teraz wygląda jego życie. Rewiński całymi dniami zajmuje się końmi i innymi zwierzętami i jak przyznał, dobrze mu z tym. Kontakt ze zwierzętami świadomie postawił ponad spotkania z publicznością, a nawet bliskimi mu ludźmi.

Z upływem czasu czuję coraz mniejszą potrzebę kontaktu z ludźmi. I znajomymi i z nieznajomymi. Nie szukam nowych znajomości, jestem samotnikiem, dobrze się czuję sam - stwierdził Rewiński.

Niezapomniany Siara z komedii Juliusza Machulskiego wyznał, że rzadko widuje nawet swoich synów: 40-letniego Jonasza i 32-letniego Aleksandra, podkreślając, że żadna ze stron nad tym nie ubolewa.

Na szczęście nie potrzebuję kontaktu z rodziną. Moi synowie mnie nie widzą miesiącami i im to nie jest potrzebne, i ja im nie jestem potrzebny. Bywają dni, że nawet telefon się do mnie nie odzywa i jest mi wtedy bardzo dobrze - przyznał Rewiński otwarcie.
Zobacz także: Szykowne Rozmowy #1 - Janusz Rewiński
Autor: KME
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić