Marcin Lewicki
Marcin Lewicki| 
aktualizacja 

Pałac Władimira Putina. Opisywał go Nawalny

Rezydencja Władimira Putina robi wrażenie. Pałac, który w 2021 roku pokazał Aleksiej Nawalny ma monstrualne rozmiary i ogromną wartość. Chociaż nikt oficjalnie się do niego nie przyznaje, nie ma wątpliwości, że należy do rosyjskiego dyktatora. Co ciekawe, pałac zniknął z oficjalnych map.

Pałac Władimira Putina. Opisywał go Nawalny
Tak wygląda posiadłość Władimira Putina (www.palace.navalny.com)

Władimir Putin nie chce obnosić się ze swoim majątkiem. Stara się trzymać go w ukryciu. W żywe oczy kłamie opinii publicznej, że oficjalnie nie dysponuje żadnymi bogactwami.

Oficjalnie zarabia około 500 tysięcy złotych rocznie, ma niewielkie oszczędności, mieszkanie w Petersburgu i trzy stare samochody produkcji rosyjskiej. Nieoficjalnie Putin jest jednym z najbogatszych mieszkańców globu.

Jego majątek jest trudny do oszacowania. Według specjalistów z Harvard Politic Review, Władimir Putin posiada od 60 do 200 miliardów dolarów zgromadzonych w nieruchomościach, papierach wartościowych, kruszcach, ruchomościach czy innych, intratnych biznesach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Poranne pasmo Wirtualnej Polski, wydanie 28.02

Jednym z elementów ogromnego bogactwa rosyjskiego dyktatora jest pałac, który w 2021 roku pokazała Fundacja Walki z Korupcją Aleksieja Nawalnego.

Co wiemy o pałacu Władimira Putina?

Posiadłość oficjalnie nie należy do rosyjskiego prezydenta. Jej budowę finansowały państwowe firmy i prywatni biznesmeni. Rezydencja znajduje się nad Morzem Czarnym,. w miejscowości Gelendżyk. Jej wartość to około 1,5 miliarda dolarów.

Co ciekawe, w Rosji nikt nie przyznaje się do zarządzania tajemniczym obiektem. Wiadomo, że pałac zniknął już z map. Nie można go znaleźć po tym, jak film o owy m budynku opublikował Aleksiej Nawalny. To za to rosyjski opozycjonista trafił do koloni karnej.

Prawdopodobnie to niejedyna taka posiadłość rosyjskiego dyktatora. Władimir Putin ma wiele rezydencji, w których może się ukryć w razie niebezpieczeństwa.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić