o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
oprac.
Magdalena Sawicka
|

Piotr Świąc nie żyje. Przed śmiercią poprowadził swoją ostatnią "Panoramę"

43
Podziel się

Prezenter oraz dziennikarz TVP3 Gdańsk zginął w piątek 5 marca wypadku samochodowym pod Borczem. Piotr Świąc miał 54 lata.

Piotr Świąc nie żyje. Przed śmiercią poprowadził swoją ostatnią "Panoramę"
Piotr Świąc zginął w wypadku (Wikimedia Commons)
bESJfwZh

O śmierci Piotra Świąca poinformowała redakcja TVP3 Gdańsk. Prezenter zginął w wypadku samochodowym późnym wieczorem w piątek 5 marca w okolicach Borcza.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie 'Panoramy' było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną - czytamy w oświadczeniu TVP3 Gdańsk.
bESJfwZj

Szczegóły zdarzenia oraz zdjęcia z miejsca wypadku opublikowano na facebookowym profilu opisującym działania pomorskich strażaków.

22:23 Borcz DK 20 - Zdarzenie - wypadek czołowy dwóch pojazdów osobowych, dwie osoby poszkodowane. Po dojeździe na miejsce ZRM stwierdził brak czynności życiowych u obydwu kierujących pojazdami. Na miejsce został zadysponowany oficer w dyspozycji Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach. Jedną z ofiar był wieloletni dziennikarz TVP 3 Gdańsk - Piotr Świąc. Wyrazy współczucia dla rodziny i znajomych - czytamy w raporcie straży pożarnej.

Kim był Piotr Świąc?

Piotr Świąc od lat 90. był związany z TVP. Prowadził "Wiadomości" w TVP1 oraz był gospodarzem porannego pasma ogólnopolskiego w TVP Info. W latach 1994–2001 był również prezenterem studia oprawy TVP1. W ostatnich latach związany głównie z TVP3 Gdańsk. Dziennikarz prowadził programy takie jak "Panorama", "Forum Panoramy" i "Forum Gospodarcze".

bESJfwZp

Dziennikarz TVP3 Gdańsk został wyróżniony nagrodami środowiska dziennikarskiego na Przeglądzie i Konkursie Oddziałów Terenowych TVP. Otrzymał również m.in. nagrodę "Ostrego Pióra" przyznawaną przez Business Centre Club.

Zobacz także: Ofiary COVID-19. "Jak wymarcie sporego miasta"
bESJfwZq
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bESJfwZK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(43)
Lucjan
9 miesięcy temu
Dobrze że to nie koronowirus
Jolanta
9 miesięcy temu
Moje kondolencje dla dwóch rodzin 😥
Fizyka
9 miesięcy temu
Każdego człowieka szkoda, ludzie umierają po szczepieniach, w wypadkach,ze starości, na choroby różne, są też samobójcy i zamordowani. Każdy człowiek robi plany, odkłada swe marzenia na kiedyś, na potem. Jest zdrowy,ma rodzinę, ma pracę, dobrze zarabia i nagle... To dotyczy każdego człowieka w każdym dniu roku. Nikt nie wie czy dożyje do jutra. Pamiętam Pana Piotra jak zaczynał prace w TVP, no szkoda człowieka.
bESJfwZL
XYZ
9 miesięcy temu
Jeden z wielu dziennikarzy, uwikłanych w Covidowe oszustwo. Wyrazy współczucia dla rodziny kierowcy drugiego pojazdu...
XYZ
9 miesięcy temu
Jeden z wielu dziennikarzy, uwikłanych w Covidowe oszustwo. Wyrazy współczucia dla rodziny kierowcy drugiego pojazdu...
Jackey
9 miesięcy temu
A w okolicy to nie ma PSP ? Same OSP były ? Bez urazy dla OSP wykonują to samo tylko za "darmo".
dhn
9 miesięcy temu
To covid ich zabił.
pol
9 miesięcy temu
: (
Bnm
9 miesięcy temu
Temu Panu nic nie można zarzucić, jego krytycyzm był wyczuwalny
InteligentniO...
9 miesięcy temu
To, że ktoś pracował w TVP nie znaczy, że jest od razu pisowcem. Krzykliwy Rachoń, Ogórek czy Klarenbach - to są właśnie "gwiazdki" z partyjnego nadania i mogli buty czyścić Panu Świącowi, człowiekowi z klasą i kulturą. Dzisiaj władza jest taka, a jutro inna, a Pan Świąc w TVP pracował od lat 90. Był spokojnym, inteligentnym człowiekiem i do PISowskiego elektoratu na pewno nie pasował - szkoda, że odszedł...
GABI
9 miesięcy temu
Jak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami. Miły, spokojny, zawsze uśmiechnięty człowiek.... Jego śmierć spowodowała pustkę w sercach wszystkich, którzy go znali i lubili oglądać jego Programy. Wobec ciosu, który spadł na Rodzinę zmarłego, niełatwo znaleźć słowa otuchy. Można jedynie życzyć Rodzinie sił do zniesienia tego bólu, który tylko czas może złagodzić. Łącząc się w żałobie i smutku po śmierci Piotrka, chcielibyśmy złożyć Rodzinie zmarłego kondolencje i wyrazy współczucia. Prosimy przyjąć od nas wyrazy najszczerszego współczucia. Joanna i Jerzy S. z Malborka.
zen
9 miesięcy temu
dozwolone 50 km/h --> wszyscy jadą 60-70... itd itp . W większości "mądrzejemy" gdy jest już za późno
Jfudud
9 miesięcy temu
Lubiłam tego dziennikarza, nie interesowała mnie jego opcja polityczna, ale to co robił, robił profesjonalnie...
bESJfwZD
gość
9 miesięcy temu
czy drugi kierowca nie miał rodziny czy nie był człowiekiem?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić