Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Nagły zwrot

247

Wybitny aktor Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego. Wciąż jednak nie podano daty pogrzebu. W zeszłym tygodniu jedyny syn aktora Viktor Kowalewski poinformował, że nie będzie mógł przyjechać na pogrzeb ojca. Teraz pojawiła się szansa na przyjazd do Polski. Pomóc ma sam wiceminister spraw zagranicznych.

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Nagły zwrot
Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego. (AKPA)

W sobotę 6 lutego w wieku 83 lat zmarł legendarny aktor wielu polskich filmów i seriali Krzysztof Kowalewski. Z pierwszego małżeństwa z kubańską tancerką Vivian Rodriguez aktor miał jedynego syna - Viktora. Syn od wielu lat mieszka w USA, gdzie wyemigrował razem z mamą.

Viktor Kowalewski kilka dni temu zdradził, że nie będzie mógł przylecieć na pogrzeb swojego ojca, gdyż nie ma polskiego paszportu.

Nie przyjadę na pogrzeb taty, bo nie mam polskiego paszportu, a w czasie pandemii obywatele USA nie są wpuszczani do Polski - powiedział kilka dni temu Victor Kowalewski w rozmowie z "Super Expressem".

Kiedy o sprawie dowiedział się wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, postanowił pomóc Viktorowi w załatwieniu kwestii formalnych, by syn wybitnego aktora mógł być obecny na pogrzebie.

Wie pan, to odruch serca. Sprawa nie jest jednak prosta i nie zależy tylko od Ministerstwa Spraw Zagranicznych - podkreśla Piotr Wawrzyk w rozmowie z dziennikarzem "Super Expressu".

Na prośbę polityka tabloid skontaktował się już z Viktorem Kowalewskim. Syn aktora przyznaje, że był pozytywnie zaskoczony propozycją polskiego polityka. Kowalewski ma nadzieję, że dzięki pomocy władz będzie mógł przyjechać do Polski i uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu swojego ojca.

Jestem zaskoczony propozycją ministra. Już z nim rozmawiałem. Po weekendzie dam znać, co z tego wyjdzie. Pogrzeb za kilka tygodni, więc jest jeszcze czas - mówi Viktor Kowalewski, cytowany przez "Super Express".
Zobacz także: Cezary Pazura o rodzinie: "Jesteśmy wszyscy zdecydowani na to, żeby się zaszczepić"
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić