Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
ESO
|

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Nagły zwrot

143
Podziel się:

Wybitny aktor Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego. Wciąż jednak nie podano daty pogrzebu. W zeszłym tygodniu jedyny syn aktora Viktor Kowalewski poinformował, że nie będzie mógł przyjechać na pogrzeb ojca. Teraz pojawiła się szansa na przyjazd do Polski. Pomóc ma sam wiceminister spraw zagranicznych.

Pogrzeb Krzysztofa Kowalewskiego. Nagły zwrot
Krzysztof Kowalewski zmarł 6 lutego. (AKPA)

W sobotę 6 lutego w wieku 83 lat zmarł legendarny aktor wielu polskich filmów i seriali Krzysztof Kowalewski. Z pierwszego małżeństwa z kubańską tancerką Vivian Rodriguez aktor miał jedynego syna - Viktora. Syn od wielu lat mieszka w USA, gdzie wyemigrował razem z mamą.

Viktor Kowalewski kilka dni temu zdradził, że nie będzie mógł przylecieć na pogrzeb swojego ojca, gdyż nie ma polskiego paszportu.

Nie przyjadę na pogrzeb taty, bo nie mam polskiego paszportu, a w czasie pandemii obywatele USA nie są wpuszczani do Polski - powiedział kilka dni temu Victor Kowalewski w rozmowie z "Super Expressem".

Kiedy o sprawie dowiedział się wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, postanowił pomóc Viktorowi w załatwieniu kwestii formalnych, by syn wybitnego aktora mógł być obecny na pogrzebie.

Wie pan, to odruch serca. Sprawa nie jest jednak prosta i nie zależy tylko od Ministerstwa Spraw Zagranicznych - podkreśla Piotr Wawrzyk w rozmowie z dziennikarzem "Super Expressu".

Na prośbę polityka tabloid skontaktował się już z Viktorem Kowalewskim. Syn aktora przyznaje, że był pozytywnie zaskoczony propozycją polskiego polityka. Kowalewski ma nadzieję, że dzięki pomocy władz będzie mógł przyjechać do Polski i uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu swojego ojca.

Jestem zaskoczony propozycją ministra. Już z nim rozmawiałem. Po weekendzie dam znać, co z tego wyjdzie. Pogrzeb za kilka tygodni, więc jest jeszcze czas - mówi Viktor Kowalewski, cytowany przez "Super Express".
Zobacz także: Cezary Pazura o rodzinie: "Jesteśmy wszyscy zdecydowani na to, żeby się zaszczepić"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(143)
iva
rok temu
Viktor czy Victor ma na imię syn Krzysztofa Kowalewskiego bowiem autor pisze różnie jego imię.
strus
rok temu
A POtem się sami dziwią że kolejki do szczepień oddzielne się tworzą
Damiano
rok temu
Widzieliście kto patronował wystąpienie pazury na wirtualnej Polsce żeby namawiał do szczepień????. ZUS..... Czy to nie dziwne?
gość
rok temu
Drugą stronę-Absolutnie nie byłoby stać,na taki gest, oni tylko jątrzą,szczują itd
Tedy
rok temu
A kto powiedział że muszą być pochowani w Polsce. Przecież nikt ich nie wyganiał. Sami dobrowolnie wyjechali.
precz
rok temu
ja go nie lubiłem ogladac , grał przewaznie siebie
mars
rok temu
oni mogą
Kardiolog
rok temu
"Nagły zwrot w sprawie śmierci" Już myślałem że ożył. Spoczywaj w spokoju
Furman
rok temu
Czy tego ministra ktoś o coś prosił, zapewne ma w tym swój cel, może dzieci do stanów wyjadą?
I hate
rok temu
Arka Przymierza była świętą skrzynią zrobioną w starożytności przez Izraelitów na polecenie Boga i według Jego wskazówek. W Arce przechowywano Świadectwo,czyli dwie kamienne tablice z Dziesięcioma Przykazaniami.
SW_13
rok temu
Jeden naród, jedna ojczyzna. Kto z nami ten Przyjaciel. Kto przeciwko niech odejdzie. Szanuj bliźniego jak siebie samego. Tak mi dopomóż matko Ziemio.
Jozef z Bazin
rok temu
Przyjaciele narodu polskiego beda za tym by dac paszport synow natomiast garstka wrogow jest przeciw, Kowalewski byl dobrym aktorem i duzo dobrego zrobil dla polskiej kultury, natomiast jego wypowiedzi na tematy polityczne - dno
Analityk
rok temu
Taki to jest efekt przywłaszczania dzieci przez matkę a ojciec ma płacić alimenty i tyle. To takie częste. Obrzydliwe! Dlatego tyle bezdomnych i porzuconych ojców.
ewazusa
rok temu
Przykro ale siedzisz w Stanach i tu pozostan bo nie ma u nas lockdownow
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić