Połomski jest gotowy. Wybrał nagrobek. To będzie na płycie

14

Jerzy Połomski 18 września skończył 89 lat. Artysta, który w 2021 roku wycofał się z życia publicznego woli dmuchać na zimne. Wykupił miejsce na warszawskich Powązkach i podjął decyzję o wyglądzie swojego nagrobka. Artysta wpadł na interesujący pomysł. Tak będzie wyglądał grób Jerzego Połomskiego.

Połomski jest gotowy. Wybrał nagrobek. To będzie na płycie
Połomski jest gotowy. Wybrał nagrobek. To będzie na płycie. Zdjęcie Jerzego Połomskiego z 2013 roku (AKPA, AKPA)

Jerzy Połomski to jeden z najsłynniejszych polskich artystów lat 60. i 70. Wylansował liczne przeboje, które do dziś nuci cała Polska. Na liście hitów znajdują się m.in.: "Bo z dziewczynami", "Cała sala śpiewa z nami" czy "Daj". Niestety, artysta z roku na rok zaczął podupadać na zdrowiu i zdecydował, że zamieszka w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie.

Artysta przebywa tam od 2021 roku, gdzie ma zapewnioną stałą opiekę. Mimo to, nieco podupadł na zdrowiu, a przede wszystkim na dobre wycofał się z życia publicznego. W sieci trudno o aktualne zdjęcia wiekowego artysty, który nie występuje już na scenie.

Połomski jest gotowy. Wybrał nagrobek. To będzie na płycie

Jak podaje tabloid, Jerzy Połomski woli dmuchać na zimne i jest przygotowany na każdą ewentualność. Wykupił już miejsce na warszawskich Powązkach i zdecydował, jak będzie wyglądał jego grób, o czym "Super Expressowi" opowiedziała Violetta Lewandowska, menedżerka i opiekunka piosenkarza.

Jerzy Połomski chce, by jego nagrobek był klasyczny i elegancki. Wokalista spocznie wraz ze swoją siostrą, Jadwigą Pająk. Pomnik będzie prosty, jednak z elementami nawiązującymi do muzycznej kariery Połomskiego. - [Jerzy - red.] Nie chce rzeźby. Sam zdecydował, że chce bardziej klasyczny nagrobek, który będzie pasował do tych sąsiadujących na Powązkach - zdradza Violetta Lewandowska.

Wstępny zamysł jest taki, że na płycie będzie postać Jerzego z mikrofonem. Zastanawiam się, czy będzie to zdjęcie, czy może rysunek. Ale, tak jak mówię, jest to wstępny pomysł, który może się zmienić - wyjaśniła menadżerka Jerzego Połomskiego.
Zobacz także: Łukaszewicz: TVP powinna sfinansować grób "40-latka"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić