Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JAR
|
aktualizacja

Sąd zadecydował. Tomasz Karolak musi oddać długi. Pokaźna kwota

413
Podziel się:

Senator Robert Dowhan dwa lata temu podkreślał, że Tomasz Karolak jest mu winien pokaźną gotówkę. Popularny aktor nie zamierzał spłacać długu, a całą sprawę rozstrzygnął sąd.

Sąd zadecydował. Tomasz Karolak musi oddać długi. Pokaźna kwota
Tomasz Karolak przegrał w sądzie. Musi oddać dług (AKPA, AKPA)

Tomasz Karolak i Robert Dowhan poznali się w Zielonej Górze, skąd pochodzi senator. Ponad dekadę temu Dowhan zgodził się pomóc koledze w uruchomieniu Teatru IMKA w Warszawie.

Kłopoty zaczęły się jednak kilka lat temu, kiedy aktor nie wywiązywał się z płatności rat leasingu. Na konto Dowhana wszedł komornik. Zajął aż 260 tysięcy złotych - czyli kwotę należności wraz z narosłymi przez lata odsetkami. Polityk zdołał porozumieć się z bankiem co do odsetek, ale 110 tysięcy musiał zapłacić. Senator postanowił odzyskać pieniądze od aktora.

Spłatę długu zostawiam jego sumieniu. Nie jest to dla niego kwota nieosiągalna, stać go. Gra w filmach, serialach, występuje w reklamach, jeździ luksusowymi samochodami, ma gdzie mieszkać, jest widywany w drogich restauracjach - mówił dla "Faktu" senator Dowhan.

Sąd zdecydował

Przez kilka lat Karolak oddał swojemu dawnemu koledze tylko 20 tysięcy złotych. Całą sprawę rozstrzygnął dopiero sąd. Popularny aktor musi oddać Dowhanowi ponad 85 tys. zł plus odsetki za poręcznie leasingu, który w rzeczywistości spłacił senator.

Jak podkreśla dziennik "Fakt", na ogłoszeniu wyroku Tomasza Karolaka nie było. Aktor nie stawiał się także wcześniej w łódzkim sądzie. Decyzja zapadła po ocenie przez sąd pism procesowych.

Co ciekawe, to nie koniec problemów Karolaka. W 2021 roku teatr Karolaka został przeniesiony w inne miejsce. Wraz z nią aktor zabrał "widownię", która de facto należy do senatora KO. Sprawę prowadzi warszawska policja pod nadzorem prokuratury.

Zobacz także: Przedterminowe wybory przed wakacjami? Siemoniak odpowiada na doniesienia
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(413)
Złodzieje pre...
1 tyg. temu
Oddaj długi złodzieju!
bmj
1 tyg. temu
Co to za dupek, ten Karolak? Chciałbym wiedzieć, żeby nie zostać oszukanym, przez przypadek.
JGr
1 tyg. temu
Podobno jest przysłowie ,że żaden dobry uczynek nie ujdzie ci bezkarnie?
dobra rada
1 tyg. temu
Pisowcy kradną setki milionów i są bezkarni.Karolaku zapisz się do PIS i nikt cię nie ruszy.
janek
1 tyg. temu
Karolak kradnie pieniądze jakiegoś senatora. morawiecki okrada wszystkich (poza pisobolszewikami przy korycie) i nie siedzi w więzieniu - dlaczego ?
fiko
1 tyg. temu
No i parówa się doczekał. Myśli, że jest gwiazdą, a to tylko parówa.
Cynik
1 tyg. temu
Karolak wziął przykład z dojnej zmiany
mac
1 tyg. temu
ma z czego oddac. jak nie to do pudla i odpracowac
Mania
1 tyg. temu
Ja do tej pory myślałam, że dług należy spłacać bez interwencji sądu. A czy sąd mógł zdecydować inaczej? Bo tytuł artykółu tak sugeruje
Ewa
1 tyg. temu
przeciez Karolak zarabia kupe szmalu i oddal tylko 20 tys.! jak mozna byc znanym aktorem i takim cwaniaczkiem nie liczacym sie z opinia publiczna.
jukom
1 tyg. temu
i co takiego typa za nie płacenie komornik powinien już zająć teatr a karolaka do pierdla
Klin
1 tyg. temu
„JAK CWANIAK CWANIAKA WYKIWA, TO SIĘ PAN BÓG UŚMIEJE”
inflacja do 2...
1 tyg. temu
Obecnie w sondazu pis ma już 3,4 % i jest pod kreska do sejmu. A wiec wszystkie przekrety i dlugi wyszly na zewnatrz to jest podand 2 biliony zł.
vronek
1 tyg. temu
co to za senator, że wogóle chciał mieć coś wspólnego z takim typem jak karolak? trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby z takim pajacem robić jakiekolwiek interesy - a co dopiero kasę mu pożyczać
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić