Wróć na
Anna Ryta
|

Sylwia Chutnik odeszła z Kościoła. Przyznała też, że jest w związku z kobietą

113
Podziel się

Sylwia Chutnik zaskoczyła swoich fanów podwójnym coming outem. Przede wszystkim przyznała, że jest w związku z kobietą i jak na jej decyzję zareagował syn. Oprócz tego zdobyła się na wyznanie, które dotyczy odejścia z Kościoła.

Sylwia Chutnik odeszła z Kościoła. Przyznała też, że jest w związku z kobietą
Sylwia Chutnik dokonała podwójnego coming outu (ONS.pl)
bCOoHkmZ

Sylwia Chutnik, pisarka i felietonistka, w najnowszym wywiadzie zdecydowała się odpowiedzieć na dręczące fanów pytania dotyczące swojej orientacji seksualnej. Choć przez kilkanaście lat była w związku z mężczyzną, z którym ma syna, dziś przyznaje, że nie jest heteroseksualna.

Powiedziałam sama do siebie: "Ej, ale na co ty jeszcze czekasz? Aż obozy zaczną nam urządzać?". Jesteśmy najbardziej homofobicznym krajem Unii Europejskiej, co jeszcze musi się wydarzyć? Jakie jeszcze granice mają być przekroczone, bym się odezwała? - oznajmiła w rozmowie z "Repliką".

Pisarka przyznała, że najtrudniejszym momentem w jej życiu była rozmowa z nastoletnim synem.

- On miał 16 lat, a nie jakieś tam trzy, więc żadnej ściemy typu: "A to jest nowa ciocia" być nie mogło. Trudne to cholernie - usiąść i powiedzieć temu 16-latkowi nagle: "Słuchaj no, mama jest lesbijką". Tymczasem syn zachował się tak, że normalnie myślałam: "Jeszcze chwila i poprowadzi warsztat pt. «Jak się zachować, gdy twoja mama outuje się przed tobą»". Zapytałam, czy wie, co to w ogóle jest coming out. "Tak, wiem" - odpowiedział z taką pewnością, jakby przeżył ich tysiące - podkreśliła.

bCOoHknb

Przy okazji wywiadu Chutnik zdobyła się na jeszcze jedno wyznanie. Rok temu dokonała apostazji.

- Tylko trzy dni mi zabrało wyjście z Kościoła Katolickiego, polecam. (...) Miałam wtedy dyskusję ze znajomymi, że przecież ja w tym Kościele już i tak od dawna nie byłam, a skoro wyszłam, to tak, jakbym wcześniej była. A to, że Kościół zmusił mnie do wypełnienia papierka, jest graniem w ich grę. Katoliczką nie jestem od czasów nastoletnich. Jeśli mnie nagle trzaśnie tramwaj, to żeby mnie nie pochowali przypadkiem z krzyżem. Bo według papierka byłam katoliczką. Zostałam zapisana całkiem nieświadomie w wieku trzech miesięcy jako małe bobo w falbankach - opowiedziała w "Replice".

bCOoHknC
Źródło:
WP Gwiazdy
KOMENTARZE
(113)
ich
2 tyg. temu
Pierwszy raz słyszę o tej kobiecie.
Jak
2 tyg. temu
Jak można się wypisać z kościoła jak się tam nie zapisało ?
cjh
2 tyg. temu
jedno muszę jej przyznać, ładna to ona nie jest
bCOoHknD
Kazik
2 tyg. temu
Mądra , kto chce być czlonkiem kryminalnej organizacji zajmującej się politykom.
Jurek
2 tyg. temu
Brawo. Ja też nie lubię katolickiej ściemy. Nawet nigdy nie zapisałem się do tych oświeconych.
Najnowsze komentarze (113)
Pipi
2 tyg. temu
Szatan zaciera ręce ,niech Bóg ma Cię w swojej opiece kobieto,i wracaj jak najszybciej do Boga
Polak
2 tyg. temu
Straszne, kto to jest. Kościół nic nie stracił a jak przyciśnie trwoga pójdzie do Boga z pewnością.
Tupus
2 tyg. temu
Bez Boga ani do proga
psiarka
2 tyg. temu
Liczy na Nobla, he! he! he!
psiarka
2 tyg. temu
Liczy na Nobla, he! he! he!
psiarka
2 tyg. temu
Liczy na Nobla, he! he! he!
adam w
2 tyg. temu
Współczuję byłemu facetowi tej kobiety.Pewnie lipa była w sypialni od początku z taką . Ale wychowali syna, więc szacunek.
jadzia
2 tyg. temu
Do kościoła nie chodzę,ale nie zawiodę swoich fanów i się nie wypiszę,bo chyba jestem hetero.W głowach się poprzewracało od tego dobrobytu.
bCOoHknv
Gosia
2 tyg. temu
Gratulacje!!! Tak trzymać !!! Pani Sylwio, mam przyjaciół gejów i wiem ,że Pani głos jest szalenie ważny.Niech ludzie nie boją się ujawniać!!! Przecież wystarczy kochać. Marzę o kraju tolerancyjnym, otwartym na inne kultury i świat. Wszak tęcza jest prześliczna, kto z nas się nią nie zachwycał???
Bob
2 tyg. temu
Nie dziwię się jej ,spojrzała na swoją twarz i zrezygnowała.
Ttt
2 tyg. temu
Jest sławna bo się wyrzekła tego co ma wartość dla chwili na o2. Niech żyje w zdrowiu. Jej sprawa.
2 tyg. temu
Kto to jest? Nie zmam. Twarz nie budzi sympatii, więc współczuję rodzince takiego czegoś na codzień...
Arek
2 tyg. temu
Nowy Testament: List do Rzymian (rozdz. 1, wers 26: "Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze. Rozdział 8 wers 5 i 6: (5)Ci bowiem, którzy żyją według ciała dążą do tego, czego chce ciało, ci zaś, którzy żyją według Ducha- do tego czego, czego chce Duch.(6). Dążność bowiem ciała prowadzi do śmierci, dążność zaś Ducha - do życia i pokoju. Pierwszy list do Koryntian (rozdział 6, wers 9, zdanie drugie i trzecie, wers 10): Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani rozwiąźli, ani mężczyźni współżjący ze sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani piajacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego".
Excelencja
2 tyg. temu
Poziom wiedzy o własnym życiu.....żenada!!! Do kościoła zapisali was rodzice bez waszej wiedzy i zgody. Zrobili z tego wielką rodzinną uroczystość (chrzest). A teraz, nawet gdy jesteście nie wierzący, nie praktykujący itd. to i tak widniejecie w spisie inwentarza u lokalnego klechy. Pozdrawiam
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić