Takie wykształcenie ma Maciej Kurzajewski. Mało kto o tym wiedział

80

Mimo że Maciej Kurzajewski w telewizji pracuje od wielu lat, w ostatnich dniach zrobiło się o nim wyjątkowo głośno. Wszystko za sprawą rozwodu Katarzyny Cichopek i krążących plotkach o rzekomym zbliżeniu prezenterów "Pytana na śniadanie". Oto kilka mało znanych faktów z życia dziennikarza sportowego. Kierunek studiów, który ukończył może wielu zaskoczyć.

Takie wykształcenie ma Maciej Kurzajewski. Mało kto o tym wiedział
Maciej Kurzajewski (AKPA)

Maciej Kurzajewski podobnie jak jego ojciec jest dziennikarzem sportowym. Jak się jednak okazuje się, nie ma on kierunkowego wykształcenia. Kurzajewski ukończył bowiem studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Na pierwszym roku studiów wygrał konkurs na dziennikarzy i prezenterów redakcji sportowej TVP. W 1993 podjął pracę w telewizji. Maciej Kurzajewski pracował też w telewizji TVN, w której współtworzył dział sportowy. W młodości trenował kolarstwo torowe i taniec nowoczesny.

Kurzajewski jest też prowadzącym poranny program TVP "Pytanie na śniadanie". Tam najczęściej widzimy go w towarzystwie aktorki Katarzyny Cichopek. Wcześniej współprowadził inne programy TVP jak np. "Kawa czy herbata" czy "Dzień Dobry Polsko".

Dziennikarz i prezenter jest laureatem Telekamery w plebiscycie Tele Tygodnia w kategorii "komentator sportowy" a także Złotej Telekamery.

Nie zawsze jednak kariera dziennikarza układała się po jego myśli. W październiku 2013 Kurzajewski został zawieszony w obowiązkach w stacji TVP za naruszenie zasad etyki dziennikarskiej. Dziennikarz dopuścił się reklamy konkurencyjnej stacji, zapowiadając program Rinke Rooyensa emitowany w telewizji Polsat.

Kurzajewski ma dwóch synów Franciszka i Juliana z dziennikarką Pauliną Smaszcz. Para rozwiodła się w 2020 r.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Oliwia Bieniuk o rodzinnych wakacjach z partnerką ojca i filmie o Annie Przybylskiej
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić