Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

TVP krytykuję sąd. "Gdyby to była gwiazda TVN...". Chodzi o Viki Gabor

0
Podziel się

Po zwycięstwie w Eurowizji Junior Viki Gabor była wyzywana m.in. od "szwabskich cyganek". Sprawa trafiła do sądu, jednak postępowanie w tej sprawie zostało umorzone. Do decyzji wymiaru sprawiedliwości odniosło się TVP.

TVP krytykuję sąd. "Gdyby to była gwiazda TVN...". Chodzi o Viki Gabor
TVP skrytykowało decyzję sądu ws. nienawistnych komentarzy pod adresem Viki Gabor (akpa)
bEURXYUl

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior w 2019 roku. 12-latce gratulowali m.in premier oraz preses TVP. Szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych młodych wokalistek w Polsce.

Paskudne komentarze pod adresem Viki Gabor. Sąd umorzył postępowanie

Młoda artystka spotkała się w internecie także z nienawistnymi komentarzami. Niektórzy zazdrościli jej sukcesu w młodym wieku. Inni krytykowali jej pochodzenie, mówiąc że jest "szwabską cyganką".

bEURXYUn

W sprawie wokalistki interweniował prezes Stowarzyszenia Romów w Polsce Roman Kwiatkowski. 8 stycznia 2020 roku złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstw. W piątek 12 lutego Sąd Rejonowy w Krakowie uznał jednak, że do naruszenia prawa nie doszło.

W uzasadnieniu sędzia stwierdziła, że sformułowanie nie miało charakteru rasistowskiego. Zdaniem sądu miało także nie stanowić zniewagi. Podkreślono, że słowa te powinny być oceniane z "obiektywnej perspektywy".

bEURXYUt

Sąd umorzył postępowanie ws. Viki Gabor. TVP krytykuje wyrok

Do sprawy odniosła się Telewizja Polska, która współpracuje co roku z nadawcami publicznymi z innych krajów przy tworzeniu Eurowizji. W "Wiadomościach" przedstawiono materiał na temat Viki Gabor. Skrytykowano w nim decyzję krakowskiego sądu.

Po rasistowskich atakach hejtera młoda artystka może czuć się znieważona także przez sąd – zaczął prowadzący program Michał Adamczyk.

W materiale skrytykowano głównie sędzię, która umorzyła postępowanie. Z jakiegoś powodu stwierdzono również, że ta decyzja może być motywowana "niechęcią części sędziów do Telewizji Polskiej". W związku z tym miała nie być obiektywna.

bEURXYUu
Mam takie przykre poczucie, że gdyby to była gwiazda TVN, to ten wyrok mógłby być inny – powiedział jeden z komentatorów.

Obejrzyj także: Viki Gabor wspiera WOŚP. Przekazała coś wyjątkowego

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEURXYUO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić