o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
ESO
|

Tyle pieniędzy dostanie wdowa po Krawczyku. Kwota zaskakuje

662
Podziel się

Choć kariera Krzysztofa Krawczyka trwała wiele lat artysta nie dorobił się wielkiego majątku. Jego żona Ewa odziedziczyła ich wspólny piękny dom w Grotnikach. Wdowa ma prawo także do pobierania emerytury męża. Kwota świadczenia może jednak wielu zaskoczyć.

Tyle pieniędzy dostanie wdowa po Krawczyku. Kwota zaskakuje
Krzysztof Krawczyk z żoną Ewą. (AKPA)
bEaqLokB

5 kwietnia 2021 r. w wieku 74 lat zmarł Krzysztof Krawczyk. W sobotę 10 kwietnia odbyły się uroczystości pogrzebowe. Krzysztof Krawczyk już w 2011 r. spisał testament. Wówczas razem z żoną ustalił, że połowę majątku dostanie jego brat i syn, a drugą część odziedziczy rodzina żony, czyli jej siostra Barbara i trzy córki siostry.

Krzysztof Krawczyk miał wielkie serce i zawsze starał się pomagać bliskim. Jednak w jego życiu nie zawsze było kolorowo. Pod koniec lat 90. artysta popadł w długi. W pewnym momencie komornik zajął nawet jego honoraria z ZAiKS-u. Na szczęście szybko zdołał się odkuć, nagrał płytę z Goranem Bregovicem i znowu był na szczycie kariery. Cały czas jedna żył skromnie i pomagał innym.

bEaqLokD

Krzysztof Krawczyk w przeciwieństwie do wielu artystów, nie narzekał na swoją emeryturę.

Mam bardzo dobrą emeryturę, 1700 zł, z czego połowę oddaję synowi i właściwie nie oglądam tych pieniędzy. Mogę liczyć tylko na to, co w trakcie mojego, wcale nieoszczędnego trybu życia, uda się zaoszczędzić, ale koszty utrzymania są bardzo duże. Jednak, jak wyliczyłem, do końca życia powinno nam wystarczyć na podstawowe rzeczy - mówił w 2016 r. artysta.

Krawczykowie kupili dom w Grotnikach pod Łodzią, za który muzyk zapłacił 15 tys. zł, przy czym jego wartość - jak podkreślał - wynosi obecnie ok. milion złotych.

bEaqLokJ
Mogłem dać, na dzisiejsze pieniądze, 15 tys. Za dom, który teraz wart jest milion. I kto powiedział, że Bóg nie stawia na naszej drodze aniołów? - mówił Krawczyk.

Ewa Krawczyk po śmierci ukochanego męża może pobierać rentę rodzinną w wysokości 85 proc. emerytury muzyka. Jak wyliczył "Super Express" po waloryzacjach gwiazdor mógł otrzymywać ok. 2 tys. zł. Zatem wdowie po Krawczyku będzie przysługiwać ok. 1700 zł. Ukochana artysty odziedziczyła również dom w Grotnikach.

Zobacz także: Daniel Olbrychski na pogrzebie Krzysztofa Krawczyka
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEaqLole
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(662)
jędrek
miesiąc temu
Ja nie chcę nikogo ranić!!!!!!Ale nie nawidzę obłudy.
Matka
miesiąc temu
Przestańcie pokazywać ,do znudzenia ,ile syn prawowity dostanie oto jest pytanie?
emerytka
miesiąc temu
A czemu nie pracowała? Przepraszam, dostanie tyle, ile płacili do ZUS.
bEaqLolf
drTeleporada
miesiąc temu
...1700 zł, jasne...a ja jutro o 10 lecę na tydzień urlopu na Marsie...zapomnieli tylko dopisać o całym dorobku muzycznym sporo wartym, który jak wiadomo został tutaj na ziemi.
68+
miesiąc temu
"Tyle pieniędzy dostanie wdowa po Krawczyku. "Ot, ślepota :( Bez okularów, na zdjęciu zobaczyłem figę . . .
arg
miesiąc temu
Gdyby skrajnie nie zdewociał i nie stał się lizusem PISu, to pies z kulawą nogą by nie słyszał o Krawczyku. Niestety. Taka prawda.
Ala
miesiąc temu
Wyposażył i utrzymywał te zdziry A syn i wnuk żyli w ubóstwie. Tym krowom kupował mieszkania A synowi kożuch ta krowa ewka powinna zjeżdżać na wioche skąd przyszła.
Jerzy
miesiąc temu
Blazenada skończcie już ten temat Krawczyka nie był taki kryształowy matka mu syna wychowała i oddal ja do domu starców bo tej suce przeszkadzala syn mieszkał z wujkiem A w domu panoszyla się siostra i córki tej ladacznicy garkotluka. Żadnej szkoły nie skończyła.
karol
miesiąc temu
A kto był ?
Biakystok.
miesiąc temu
Ludzie nie zazdroscie.Przeciez mozecie tez doisc dotego.Trzeba chciec,a nie tylko biadolic.Do roboty .Trzymam za was kciuki.
reginka
miesiąc temu
Czy bez zgody zony mozna takie brednie wypisywac?
mario
miesiąc temu
Krawczyk powien być wyniesiony na ołtarze.Święty człowiek.
widz
miesiąc temu
Ooooooo...a gdzie byl rzeczoznawca z Urzedu skarbowego.Od sprzedazy ,trzeba zaplacic podatek. Ja sprzedalem bratu auto za 1 zl ,to lapiduchy ,powiedzieli ,ze robie oszustwo. Jak to jest naprawde??
bEaqLokX
patrzcie
miesiąc temu
a Śędziowie mają dożywotnio 15-22 tys/mc i połowa z nich Opluwa Matkę Polskę !
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić