Kamil Kozłowski
Kamil Kozłowski| 

Wielka zmiana w hicie TVP! Produkcja wprowadziła ją bez zapowiedzi

80

Teleturniej "Jaka to melodia?" od ponad 25 lat gości na antenie Telewizji Polskiej. Ekipa programu zmieniała się już kilkakrotnie, włącznie z osobą prowadzącego. Wierni widzowie nie byli jednak poinformowani o tym, co nastąpiło w ostatnich odcinkach show.

Wielka zmiana w hicie TVP! Produkcja wprowadziła ją bez zapowiedzi
Rafał Brzozowski na planie programu "Jaka to melodia?" (AKPA, Gillert)

"Jaka to melodia?" to jeden z najdłużej emitowanych polskich teleturniejów. Nieprzerwanie od 26 lat program nadawany jest w popołudniowym paśmie telewizyjnej Jedynki. Show wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem widzów.

Przez długi czas nie wprowadzano żadnych większych zmian w formule i składzie ekipy programu. Dopiero rezygnacja Roberta Janowskiego po dwóch dekadach pełnienia funkcji gospodarza wymusiła szereg zmian obsadowych. Nowym prowadzącym został Norbi, a po zaledwie jednym sezonie zastąpił go Rafał Brzozowski, który związany jest z formatem do dziś.

Wraz z pierwszym prowadzącym "Jaka to melodia?" z programu odeszło również wielu muzyków i wokalistów pojawiających się w każdym odcinku. W tym celu powołano do życia tzw. Super Band, do którego należeli: pianista Piotr Matysik, saksofonista Hubert Sobiecki oraz wokalistka Aleksandra Radwan. Niezastąpiony dotychczas skład trio właśnie uległ znaczącemu przeobrażeniu.

W "Jaka to melodia" doszło do zmian w obsadzie. Jak zareagowali widzowie?

Publiczność programu zdążyła przyzwyczaić się do obecności w programie Super Bandu, odtwarzającego największe polskie i zagraniczne przeboje. Ku ich wielkiemu zdziwieniu w środowym wydaniu niespodziewanie zabrakło związanej z teleturniejem od 2020 r. Oli Radwan.

Co się stało z Oleńką?; Olunia wróć! Gdzie jest Ola solistka?; Czy pani Ola odeszła z programu? - dopytywali się internauci w komentarzach na profilach społecznościowych.

Na miejscu zajmowanym dotychczas przez wokalistkę zasiadł mężczyzna, którego prowadzący zapowiedział wyłącznie jako "Kuba". W kolejnym wydaniu programu przedstawił go już pełnym imieniem i nazwiskiem. Jakub Magier został nowym członkiem Super Bandu.

22-latek pochodzi z Pabianic. Jest absolwentem studiów licencjackich na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Ukończył kierunek Jazz i Muzyka Estradowa o specjalności Wokalistyka jazzowa. W przeszłości próbował swoich sił również w modelingu. 3 lata temu wziął udział w wyborach Mistera Ziemi Łódzkiej.

Widzowie programu mieli nadzieję, że będzie to jednorazowa zamiana. Mężczyzna jednak pojawił się także w kolejnych, emitowanych do piątku włącznie odcinkach.

Dlaczego w Super Band zmieniono solistę? Ten jest kiepski; Jak mam wybierać to wolę Olę, on mi w ogóle nie pasuje; Tak sztywno, wokal kobiety lepiej brzmi; Ten nowy jest do niczego - bezlitośnie ocenili widzowie.

Pośród licznych głosów krytyki pojawiły się też pojedyncze apele o wyrozumiałość dla nowego wokalisty, który "na pewno chciał wypaść jak najlepiej, a poza tym miał tremę".

Faktycznie wypadł aż tak źle?

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić