Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Wiktoria Policha
|
aktualizacja

Wiktory 2022 w TVP. Maciej Stuhr wydał oświadczenie

175
Podziel się:

Maciej Stuhr nie pojawi się na gali Wiktorów. Został nominowany do nagrody dla "Aktora roku". Mimo to, nie wystąpi na antenie TVP. Nie przekonał go nawet występ idola z dzieciństwa , Stinga, który ma uświetnić uroczystość. Maciej Stuhr w mocnych słowach skomentował działania Telewizji Polskiej, która jak podkreśla aktor "stwarza i piętnuje rzekomych wrogów publicznych".

Wiktory 2022 w TVP. Maciej Stuhr wydał oświadczenie
Stuhr uderza w TVP. "Stwarza i piętnuje rzekomych wrogów publicznych" (AKPA, AKPA)

Maciej Stuhr jest wielkim fanem Stinga. Wyznał to w najnowszym wpisie na Facebooku. Przytoczył w nim historię z dzieciństwa, kiedy to dostał od ojca pierwszą kasetę "z muzyką rozrywkową".

Pod koniec lat ’80. Tata przywiózł mi z zagranicy pierwszą kasetę z muzyką rozrywkową. Był to album "Nothing like the sun" Stinga. Byłem wtedy chyba w siódmej klasie podstawówki - napisał aktor.

Aktor przyznał, że przez całe życie towarzyszył mu komplement, który usłyszał od koleżanki. Dziewczyna stwierdziła, że jest podobny do brytyjskiego wokalisty. Jak pisze Maciej Stuhr ten "miły komplement" towarzyszy mu w życiu "już ponad 30 lat". Mimo, że jest wielkim fanem autora hitu "Englishman In New York" zdecydował, że rezygnuje z udziału w gali, na której ma wystąpić.

Maciej Stuhr nie pojawi się na gali rozdania Wiktorów

Maciej Stuhr nie pojawi się na gali Wiktorów. Wszystko przez to, że będzie emitowana w Telewizji Polskiej, która, jak pisze aktor "sieje nienawiść, dzieli społeczeństwo, okłamuje każdego dnia miliony ludzi". W dodatku nie został na nią zaproszony, co również podkreślił w internetowym wpisie.

Fajnie byłoby posłuchać Stinga na żywo. Ponoć ma pojawić się na gali Wiktorów. Ponoć jestem nominowany w kategorii "Aktor roku". Piszę "ponoć", gdyż o sprawie wiem tylko z internetu, nikt mnie o fakcie nie poinformował, nikt mnie na galę nie zaprosił - wyznaje Maciej Stuhr.

Dodał też, że nie jest zdziwiony, "bo galę ma transmitować TVP, dla której jestem persona non grata", a aktor pisze te słowa "z pewnym rozbawieniem i nawet bez żalu". Gdyby dostał zaproszenie, to, jak twierdzi, tak czy inaczej nie pojawiłby się na miejscu, do czego nie przekonałby go nawet głos Stinga:

(...) nawet gdyby mój ukochany Sting śpiewał by mi przez godzinę prosto do ucha, to nie mógłbym z czystym sumieniem pojawić się na imprezce stacji, która sieje nienawiść, dzieli społeczeństwo, okłamuje każdego dnia miliony ludzi, stwarza i piętnuje rzekomych wrogów publicznych, niszczy pluralizm i wolność słowa!

O odwołanie koncertu w TVP zaapelowali do Stinga m.in. Kinga Rusin, Mariusz Szczygieł, Maciej Orłoś czy Monika Olejnik. - Występując dla TVP stawia się Pan w bardzo niezręcznej sytuacji" - pisze Mariusz Szczygieł na swoim facebookowym profilu.

Zobacz także: Sting w rozmowie z Telewizją WP. "Moja muzyka ma za zadanie wyleczyć mnie samego"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(175)
heniekap
3 miesiące temu
Brawo panie Macieju jest pan wielki dziękuję za niezłomność
Jac
3 miesiące temu
Gdyby nie tatuś to w biedronce na kasie by robił
Nie dziwne
3 miesiące temu
Hejt i wyzywanie osób o odmiennych poglądach, to jest chleb powszedni TVP. Jego odbiorcy, co widać po komentarzach, również te narrację wyzywania przyjmują. Ludzie ograniczeni światopoglądowo inaczej nie potrafią, są zakompleksieni, niedowartościowani, mają o wszystko co źle w ich życiu pretensje do innych i stąd tylko mogą ich wyzywać, hejtowac, bo cóż inaczej mogą ??? Nawet nie są w stanie dogryźć komuś bez używania inwektyw..... Jaki suweren taka jego telewizja. Przekaż idzie z samej góry, nowej "elity" tego kraju czyli obozu rządzącego.
gfd
3 miesiące temu
I tak bym go nie zaprosił:)
Nadzwyczajnie...
3 miesiące temu
poczęty, (pokłosie seksmisji) przez Pana Jerzego, jest niezwykle błyskotliwy ten nasz Sztur junior, zwłaszcza w swoich antypisowskich dowcipach.. bo ci po Olgierdzie to tacy jacyś mniej udani, takie chłopy folwarczne...
mada
3 miesiące temu
Jakie to wszystko pokrętne zamiast napisać artykuł że Stuhr nie został zaproszony to się pisze że nie pojawi się po co kłamać i manipulować
Euro Pegaz
3 miesiące temu
lata 90 i 2000 filmy z tym aktorem to c było coś a teraz... albo w połowie wychodzę z kina bo szkoda czasu albo wyłączam. mimo wszystko moim zdaniem dobry aktor tylko filmy i scenariusze do bani.
Reżim dezinfo...
3 miesiące temu
No i szczur osiągnął sukces, bo Sting właśnie odwołał ten koncert. Media podały tą informację.
HD.Emm.
3 miesiące temu
Nikt za tym zbuntowanym chłopcem płakać nie będzie. Bez jednego żołnierza "wojna" się obejdzie!!! Co ma piernik do wiatraka??? To protest Polaka przeciw polskości?
Fuj
3 miesiące temu
Ale mamy tu polew z Maciusia
Itd
3 miesiące temu
Społeczeństwo już dawno podzielone! Pamiętasz moherowe berety? Hop hop, kto nie skacze ten za PiSem?
lio
3 miesiące temu
Kiedy mnie ktoś na imprezę nie zaprosi to ok rozumiem, że mnie nie chcą, nie lubią ale nie chodzę i nie trąbie o tym ani nie rozpisuje się na portalach społecznościowych bo do takich nie należę. Tu żal najwidoczniej ogarnia aktora. Przejmuje się i przeżywa inaczej nie byłoby tych żali publicznie... .
Jaga
3 miesiące temu
Jestem w tej chwili najszczęśliwszą osobą na świecie,tak długo na to czekaliśmy,teraz wypad z mojego kraju!!!!!
Robespier
3 miesiące temu
Bardzo dobrze że taka osoba która naśmiewa się z większości społeczeństwa nie bierze udziału
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić