aktualizacja 

Właśnie skończyła 73 lata. Dziś ikona lat 70. dalej daje czadu

74

Suzi Quatro, czyli wokalistka i basistka, w latach 70. podbiła rynek muzyczny i została okrzyknięta mianem seksbomby. Jej piosenki takie "Stumblin' In" czy "If You Can't Give Me Love" są znane do dziś. Po latach Suzi przestała wydawać nowe płyty, ale muzyki nie porzuciła. Jak dziś wygląda gwiazda, która trzeciego czerwca 2023 roku skończyła 73 lata?

Właśnie skończyła 73 lata. Dziś ikona lat 70. dalej daje czadu
Suzi Quatro (Getty Images)

Suzi Quatro urodziła się w 1950 roku w Detroit. Karierę rozpoczęła już jako nastolatka, gdy wraz z siostrami założyła zespół The Pleasure Seekers, znany również jako Cradle. Grupa została rozwiązana w 1971, kiedy Suzi wyprowadziła się do Wielkiej Brytanii.

Co słychać u Suzi Quatro?

To właśnie na Wyspach rozpoczęła się wielka kariera Suzi. Spotkała tak menedżera Mickie'a Mosta, który znalazł dla niej dwójkę songwriterów — Nicky'ego Chinna oraz Mike'a Chapmana. To dzięki zdolnemu duetowi Quatro szybko osiągnęła sukces.

Zobacz także: Suzi Quatro - If you can't give me love 1978

W kolejnych latach basistka i wokalistka wydała aż 15 albumów. Wiele utworów stało się przebojami znanymi do dziś. Mowa m.in. o "Rolling Stone", "Can the Can", "48 Crash", ""If You Can't Give Me Love" czy też "Devil Gate Drive". Wielkim hitem jest także duet z Chrisem Normanem pt. "Stumblin' In".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "No jak tak można?". Na targowisku w Warszawie wybuchła awantura

W latach 70. Quatro cieszyła się największą popularnością. Okrzyknięto symbolem seksu, z czym basistka nie do końca się zgadza. W jednym z wywiadów dla "Mirror" przyznała, że takie tytuły nigdy nie znaczyły dla niej zbyt wiele.

Nigdy nie identyfikowałam się jako seksowna i na pewno nie starałam się być seksbombą. Mogę przyjmować komplementy za to, jak radzę sobie na scenie. Jeśli mówisz o wyglądzie, to czuję się nieswojo i zakłopotana - stwierdziła.

Chociaż ostatnią płytę wydała w 2011 roku, to kariery nie zawiesiła. Nadal zajmuje się muzyką. W latach 2010 - 2012 Quatro prowadziła audycje radiowe w BBC Radio 2, a w 2016 roku wystąpiła w Dolinie Charlotty na Festiwalu Gwiazd Rocka. Przez lata zagrała także w kilku serialach m.in. "Happy Days", "Absolutnie fantastyczne", czy też "Morderstwa w Midsomer".

Zobacz także: Chris Norman, Suzi Quatro - Stumblin' in (Official Video)

15 sierpnia 2019 roku w Melbourne w stanie Wiktoria odbyła się premiera filmu "Suzi Q". Dokument opowiada o życiu wokalistki, skupiając się zarówno na jej sukcesach, jak i wyzwaniach. Suzi była bardzo zadowolona z tego projektu.

W 1976 wyszła za mąż za swojego gitarzystę Lena Tuckeya. Doczekali się dwójki dzieci - Laury i Richarda. W 1992 roku para się rozwiodła. W 1993 poślubiła Rainera Haasa. W jednym z wywiadów wyznała, że chociaż jest bardzo szczęśliwa w swoim związku to od dawna nie mieszka z mężem.

Autor: ABA
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić