Wychowuje czworo dzieci. Zdradziła, jak się uczą. "Mają być odpowiedzialne"

10

Monika Mrozowska jest mamą czworga dzieci. W najnowszym wywiadzie, zdradziła, jak uczą się jej pociechy. Wyznała też, że uczy dzieci odpowiedzialności i nie zmusza ich do samych szóstek w dzienniku.

Wychowuje czworo dzieci. Zdradziła, jak się uczą. "Mają być odpowiedzialne"
Wychowuje czwórkę dzieci. Zdradziła, jak się uczą. "Mają być odpowiedzialne" (AKPA, AKPA)

Monika Mrozowska to mama czworga dzieci. Wychowuje dwóch synów i dwie córki. Najstarsza pociecha aktorki to Karolina Szaciłło. Jest już dorosłą kobietą, która niebawem zacznie studia. Gwiazda "Rodziny zastępczej" zdradziła, jak jej latorośl radzi sobie z nauką i na jakie kierunki złożyła dokumenty. Okazuje się, że nie pójdzie w ślady mamy.

Karolina złożyła papiery na psychologię i socjologię. Moja córka ma niesamowitą umiejętność rozmawiania z ludźmi, ma w sobie niebywały spokój, opanowanie. Wydaje mi się, że to było kluczowe przy wyborze kierunków - mówi Monika Mrozowska w rozmowie z "Co za tydzień".

Dzieci Moniki Mrozowskiej mogą liczyć na swoją mamę w każdej sytuacji. Jaką jest mamą i czy oprócz wsparcia jest również wymagająca? Okazuje się, że gwiazda nie przymusza dzieci do nauki. Liczy się dla niej jednak to, by były odpowiedzialne za swoje obowiązki. Jak mówi: "Nie ma u nas parcia na szóstki".

Dzieci mają być odpowiedzialne za swoje obowiązki, w tym również szkolne, ale przede wszystkim chciałabym, żeby każde z nich odkryło swoją pasję.

Aktorka, która zasłynęła rolą Majki w serialu Polsatu zdradziła też, jaki ma stosunek do polskiego systemu edukacji. Wyznała, że widzi w nim wiele niedociągnięć i ma mnóstwo zastrzeżeń. Przede wszystkim nie podoba jej się zbyt dużo "kucia na pamięć", a zbyt mało nauki pracy zespołowej czy rozwijania kreatywności u najmłodszych.

Mimo to, gwiazda cieszy się, że jej dzieci chodzą do szkoły, bo spotykają tam przyjaciół. To właśnie relacje społeczne są dla Moniki Mrozowskiej bardzo ważne. Zdradziła, że sama rozmawia dużo z dziećmi, "żeby nauczyć je tego, czego nie wyniosą ze szkoły".

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Monika Mrozowska jako eko-guru: "Rezygnuję ze wszystkiego, wyprowadzam się do lasu, będę rąbać drewno"
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić