Rafał Strzelec| 
aktualizacja 

Wyrzucą Holecką z TVP? "Masakra jakaś"

486

Opozycja najprawdopodobniej przejmie władzę w Polsce w ciągu najbliższych tygodni. Po wyborach parlamentarnych Koalicja Obywatelska wraz z Trzecią Drogą i Nową Lewicą mają 248 mandatów w Sejmie, co daje im większość. Nie ulega wątpliwości, że nowy rząd będzie chciał zrobić porządki w Telewizji Polskiej. Co dalej z TVP i z jej twarzami - Danutą Holecką i Michałem Rachoniem? Postanowiliśmy zapytać Polaków o zdanie.

Wyrzucą Holecką z TVP? "Masakra jakaś"
Polacy o TVP po wyborach (AKPA, WP)

Co dalej z TVP? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, patrząc na wynik wyborów parlamentarnych w Polsce. Opozycja przejmie najprawdopodobniej władzę, co oznacza duże zmiany w Telewizji Polskiej. Nie trzeba być ekspertem, aby zauważyć, że publiczny nadawca zdecydowanie sprzyjał przez osiem ostatnich lat Zjednoczonej Prawicy.

Teraz jednak Telewizję Polską czeka prawdopodobnie rewolucja. Scenariuszy jest kilka - od całkowitej likwidacji TVP, przez prywatyzację po zwolnienia w strukturach telewizji na wyższych i niższych szczeblach.

Odpolitycznimy i uspołecznimy media publiczne. Zlikwidujemy Radę Mediów Narodowych. Natychmiast zatrzymamy finansowanie fabryki kłamstw i nienawiści jaką stała się TVP i inne media publiczne. Zgodnie z naszym zobowiązaniem przeznaczymy 2mld zł z TVP na leczenie raka - to zapowiedź Koalicji Obywatelskiej, jeden ze 100 konkretów z programu tej partii.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Co dalej z TVP? "Pani Holecka to już relikt"

Trzecia Droga na swojej stronie internetowej informuje, że chce naprawić sposób funkcjonowania TVP poprzez likwidację abonamentu i rekompensaty budżetowej oraz Rady Mediów Narodowych, zmniejszenie ilości reklam w mediach publicznych. Hołownia i Kosiniak-Kamysz chcą też wzmocnienia ośrodków regionalnych.

Naprawimy TVP, zmienimy jej finansowanie, zlikwidujemy abonament RTV i zrobimy z TVP telewizję publiczną, a nie propagandę PiS - czytamy na stronie Trzeciej Drogi.

Nowa Lewica nie ma w swoim programie żadnego punktu o TVP, ale w "Rozmowie Piaseckiego" Włodzimierz Czarzasty stwierdził, że jak "coś jest chore to trzeba to leczyć".

Co zrobić z TVP? Polacy zabrali głos!

Postanowiliśmy zapytać Polaków, co sądzą na temat Telewizji Polskiej. Jaki będzie los TVP po przejęciu władzy przez opozycję? Co dalej z twarzami propagandy - Danutą Holecką i Michałem Rachoniem?

Nasz reporter zapytał mieszkańca Białegostoku, co sądzi o słowach Donalda Tuska, który twierdzi, że TVP to propaganda i zrobi z nią porządek.

To propagandzista, najgorszy, jaki jest w Europie. Największy oszust, nie ma co rozmawiać na ten temat. On wielce odnowiciel, uzdrowiciel. On Niemcom sprzyja. Niech on u siebie zrobi porządek - uważa senior.

Zapytana przesz naszego dziennikarza kobieta stwierdziła, że TVP powinno podawać rzetelne informacje, lecz kolejny z naszych rozmówców uważa, iż media jak były upartyjnione, tak będą. Tyle, że w drugą stronę.

- Myślę, że w każdej stacji jest troszeczkę manipulacji, propagandy - stwierdziła starsza kobieta. - Wychowany jestem jeszcze na Radiu Wolna Europa i BBC Londyn. Słuchałem oficjalnych wiadomości i tamtych. To, co wygadują w tej chwili w telewizji, jest nie do wytrzymania - uważa kolejny nasz rozmówca.

Holecka i Rachoń do zwolnienia?

Danuta Holecka, prowadząca "Wiadomości", a także prezenter Michał Rachoń to obecnie dwie najbardziej rozpoznawalne twarze TVP. Co, zdaniem Polaków, powinno się stać z naczelnymi postaciami telewizji rządowej? Zostaną zwolnieni?

Pana Rachonia i Pani Holeckiej za często nie oglądałam, ale sądzę, że nie byli dziennikarzami rzetelnymi. Myślę, że powinni się obawiać - twierdzi nasza interlokutorka. - Z całą pewnością będzie to miękkie lądowanie - uważa.
Ci dziennikarze powinni sami odejść. Ciągle "leją wodę", tam prawdy nie ma. Ja ich nie oglądam. Niech szukają sobie innej pracy, ale na pewno nie w dziennikarstwie - stwierdził starszy mężczyzna w rozmowie z naszym reporterem.
Holecka to już taki relikt TVP. Powinna odejść na wcześniejszą emeryturę. Jak się włącza telewizor, to masakra jakaś, jest tak zacietrzewiona - uważa jedna z naszych rozmówczyń
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić