Zmarł kolejny aktor ze "Świata według Kiepskich". "Brak słów"

141

W czwartek 25 lutego odszedł Stanisław Wolski, wybitny aktor filmowy i teatralny. Znany był m.in. z roli w "Świecie według Kiepskich". Miał 72 lata.

Zmarł kolejny aktor ze "Świata według Kiepskich". "Brak słów"
Zmarł aktor Stanisław Wolski (Facebook, Teatr Kalambur)

Stanisław Wolski przede wszystkim związany był z teatrem. Aktor powołał do życia teatr alternatywny "Theatrum 70", był też współzałożycielem kabaretu "Gralak Marian". W latach 1974-82 Wolski występował we wrocławskim Teatrze Kalambur. To właśnie to miejsce poinformowało o jego śmierci.

Rozmawialiśmy jeszcze wczoraj wieczorem. Umawialiśmy się na dziś na telefon, na spotkanie wreszcie, może gdzieś w parku... Jak zwykle żartował, miał pomysły, plany. Dziś rano dowiedzieliśmy się, że już ich nie zrealizuje. Stasiu Wolski odszedł od nas dziś rano. Nie wiemy, co więcej można w tej chwili napisać. Brak słów, brak nam Go będzie! – napisali aktorzy Kalambura na Facebooku
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Odszedł aktor Stanisław Wolski

Wolskiego zobaczyć można było także na dużym i małym ekranie. Serca widzów skradł rolą mistrza podrobów, Tempera, w serialu "Świat według Kiepskich". Wystąpił też w takich produkcjach jak m.in. "Wojna polsko-ruska", "Biały smok" "Przygody psa Cywila" czy "Obcy musi fruwać".

Oprócz tego, aktor udzielał się jako animator kultury. Organizował uliczne przedstawienia i happeningi, pisał piosenki. Od lat wcielał się w rolę Mikołaja podczas charytatywnej Fabryki Świętego Mikołaja.

To już drugi aktor serialu „Świat według Kiepskich”, który odszedł w tym roku. W styczniu zmarł Ryszard Kotys, odtwórcy roli słynnego Paździocha. Kilka tygodni wcześniej odszedł z kolei Dariusz Gnatowski, który wcielał się w serialu w rolę Arnolda Boczka.

Zobacz także: "Sztuka nie powinna cię gwałcić". Borys Szyc o kontrowersyjnych scenach
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić