"Długo zwlekałam z napisaniem tego". Żona ministra PiS oburzona

591

Marianna Schreiber znowu zabrała głos w ważnej społecznie sprawie. Tym razem odniosła się do nowego projektu Ministerstwa Zdrowia, zakładającym wprowadzenie rejestru ciąż. "Chory pomysł" - napisała żona ministra PiS.

"Długo zwlekałam z napisaniem tego". Żona ministra PiS oburzona
Marianna Schreiber wypowiedziała się na temat rejestru ciąż. (Instagram)

Odkąd o Mariannie Schreiber zrobiło się głośno za sprawą jej udziału w programie "Top model", żona ministra PiS aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Oprócz dzielenia się efektami kolejnych sesji zdjęciowych Schreiber chętnie zabiera głos w ważnych społecznych i politycznych kwestiach.

Marianna Schreiber krytykuje pomysł resortu zdrowia

W swoim ostatnim poście celebrytka wyraziła swoje zdanie na temat kontrowersyjnego projektu Ministerstwa Sprawiedliwości. Resort przygotował nowelizację rozporządzenia o Systemie Informacji Medycznej, w którym mają się znaleźć m.in. informacje o ciąży.

Pomysł oburzył większość posłów opozycji, a także wielu obywateli, w tym Mariannę Schreiber. Modelka na Instagramie wprost napisała, że jest przeciwna wprowadzeniu rejestru ciąż.

Długo zwlekałam z napisaniem tego postu, bo nie mogłam uwierzyć w tzw. REJESTR CIĄŻ. Nerwowo przeszukiwałam internet, bo zwyczajnie NIE WIERZYŁAM! Byłam w szoku, że po wszystkim, co już się wydarzyło, po tragicznej śmierci Izy - ktoś wpadł na tak CHORY POMYSŁ w imię "wątpliwej dbałości" o zdrowie kobiety - napisała Schreiber.

Celebrytka stwierdziła, że nie widzi powodu, by informacja o ciąży wychodziła poza kobietę, jej partnera i lekarza. "Taki rejestr to szereg zagrożeń dotyczących inwigilowania kobiet oraz wnikania w tak intymną sferę, do której nikt bez zaproszenia nie powinien żądać dostępu" - czytamy na profilu modelki.

Schreiber wspomniała, że otrzymuje dużo wiadomości od kobiet, które boją się "o własne zdrowie i życie", obawiają się represji ze strony państwa w kontekście prokreacji i ze strachu rozważają emigrację. Żona ministra PiS wyraziła obawę, że przez działanie władz wiele kobiet zrezygnuje z macierzyństwa lub ostatecznie ucieknie z kraju.

Nie chcę, aby ostatnie polskie dzieci przyszły na świat przed wprowadzaniem rejestru, aby Polki masowo zaczęły emigrować i zakładać rodziny w innych krajach. Kobiety są źródłem życia i przyszłości każdego narodu! Polska bez kobiet nie przetrwa! - napisała celebrytka.

Modelka podkreśliła, że jako osoba wierząca uważa, iż "wolna wola" jest "prawem człowieka i błogosławieństwem". W poście Schreiber zachęciła także do wyrażania opinii na temat projektu Ministerstwa Zdrowia na rządowej stronie.

Trwa ładowanie wpisu:instagram
Zobacz także: Rejestr ciąż? Posłanka KO bije na alarm
Autor: SSŃ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić