Żona prezydenta powiedziała to o Polsce. Nie gryzła się w język

197

Jolanta Kwaśniewska w świadomości Polaków i Polek od lat pozostaje symbolem klasy, elegancji i społecznego zaangażowania. Stojąca u boku męża jako pierwsza dama wzorowo wypełniała swoją rolę. Dziś bez ogródek mówi, co myśli na temat sytuacji w kraju. Jej słowa nie wszystkim się będą podobać.

Żona prezydenta powiedziała to o Polsce. Nie gryzła się w język
Jolanta Kwaśniewska zabrała głos w sprawie sytuacji w Polsce (AKPA)

Jolanta Kwaśniewska wciąż w naszym kraju uważana jest za wzór pierwszej damy, co regularnie potwierdzają rankingi.

Gdy jako żona prezydenta stała u boku męża, Aleksandra Kwaśniewskiego głośno było o jej społecznym zaangażowaniu, w tym działalności charytatywnej. Sama prezydentowa przed laty założyła fundację Porozumienie bez barier, która z powodzeniem działa do dziś.

Nic dziwnego, że wiele osób wciąż postrzega ją jako ikonę życia publicznego, a Jolanta Kwaśniewska udziela się w mediach.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Jolanta Kwaśniewska wejdzie do polityki? Były prezydent odpowiada

Niedawno wywiad z nią przeprowadził branżowy portal 'Business Insider Polska". Jolanta Kwaśniewska opowiedziała w nim jak jej fundacja angażuje się w pomoc na Ukrainie, padły też ważne pytania o Polskę.

Dziennikarze zapytali byłą pierwszą damę o to, jak jej zdaniem można rozładować napięcie polityczne narosłe w naszym kraju w ostatnich latach.

To trudne, ale musimy szukać porozumienia na wszystkich możliwych poziomach. Nie da się ukryć, że w Polsce został wykopany rów. To jest wręcz Rów Mariański. Wyjście z tej sytuacji nie będzie proste i konieczne jest znalezienie kompromisu - oceniła Kwaśniewska w rozmowie z portalem.

Dodała także, że "trzeba dążyć do tego, żeby szukać kompromisu w tych wszystkich obszarach, gdzie to jest tylko możliwe, przedstawiać swoje argumenty ". Wspomniała też obrady okrągłego stołu, które jej zdaniem były dużo trudniejsze niż spory, które obecnie dzielą polityków.

Dziś każdy codziennie mówi o Polsce wiele frazesów, ale jak działa w istocie? Każdy z nas musi zostawić nieco więcej miejsca na wspólną dyskusję. Dajmy więcej przestrzeni na wspólny dialog. Musimy wyjść naprzeciw wzajemnym oczekiwaniom i starać się wypracować wspólny konsensus - podsumowała Jolanta Kwasniewska.
Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić