aktualizacja 

Eksperci alarmują. Uważaj w czwartek 17 listopada. Chodzi o całą Polskę!

12

Pogoda zdecydowanie nie rozpieszcza Polaków. Zrobiło się bardzo zimno, co nie wpływa korzystnie na samopoczucie. Informacje z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej są jednoznaczne.

Eksperci alarmują. Uważaj w czwartek 17 listopada. Chodzi o całą Polskę!
Zimna pogoda będzie źle wpływać na organizm człowieka (Getty Images, IMGW)

Wygląda na to, że o ciepłych dniach powoli musimy zapomnieć. Nastąpiło ochłodzenie i najprawdopodobniej najbliższe dni będą upływać pod znakiem dość niskich temperatur - oscylujących w granicach pięciu stopni Celsjusza. Niestety, obecna aura nie wpływa korzystnie na nasze samopoczucie.

Odczuwalnie na ogół zimna pogoda w Polsce kształtowana w napływającej z północy masie powietrza pochodzenia arktycznego będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka - alarmuje IMGW za pośrednictwem Twittera.

Jednocześnie zaprezentowano mapę, która niemal w całości jest pokryta kolorem różowym. To zwiastuje bardzo niekorzystne samopoczucie. Dolne rejony oznaczono na szaro - są to obszary górskie wyłączone z prognozy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Pogoda na 17 listopada. Co nas czeka?

17 listopada warunki atmosferyczne zdecydowanie nie będą sprzyjające. Ma być chłodno, a poza tym mogą występować opady deszczu czy nawet śniegu.

Dziś na wschodzie, południu i zachodzie opady deszczu, deszcz ze śniegiem, na wschodzie opady śniegu. Temperatura maksymalna od -1°C na północnym wschodzie, 2°C w centrum, do 5°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, wschodni - informuje IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Prognoza pogody. Wiadomo, kiedy może spaść pierwszy śnieg

To jednak nie wszystko. Kilka chwil po godz. 8:30 specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowali o tym, gdzie pada śnieg.

Opady śniegu notujemy aktualnie na południu Polski. Na Kasprowym Wierchu i Śnieżce są już po cm świeżego śniegu. Ślad pokrywy śnieżnej pojawił się w Zamościu i Zakopanem - zrelacjonowano w mediach społecznościowych.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić