Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

Nadciąga armagedon. Eksperci już biją na alarm!

39

Bardzo niespokojnie rozpocznie się długi weekend czerwcowy. Eksperci z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) donoszą, że nadciągają niebezpieczne zjawiska. W związku z tym wydano ostrzeżenia II stopnia dla większości województw. Przed nami burze, wichury, grad oraz ulewy!

Nadciąga armagedon. Eksperci już biją na alarm!
Uwaga na niebezpieczną pogodę (Getty Images, maradek)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) bije na alarm! Wiadomo, że groźnie zrobi się w środę (29 maja) około popołudnia. Do Polski zmierza front burzowy, który może przynieść intensywne opady deszczu osiągające 20-30 mm, a lokalnie nawet 40 mm oraz grad.

IMGW informuje też, iż podczas burz prognozowane są wichury z wiatrem do 80 km/h, a lokalnie nawet do 90 km/h.

Największe natężenie zjawisk związanych z burzami prognozowane jest na godziny popołudniowe i wieczorne w pasie od Małopolski i Podkarpacia przez Mazowsze po Warmię i Mazury oraz zachodnią część Podlasia. Najdłużej zjawiska burzowe będą się utrzymywały na Podkarpaciu - podaje IMGW.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Na jakiej diecie jest Natalia Szroeder?

Może być groźnie. Są alerty II stopnia

Sprawy nie należy lekceważyć, o czym świadczą alerty II stopnia. Wydano je dla znajdujących się na wschód od Łeby woj. pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, wschodniej części kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

Poza tym ostrzeżenia drugiego stopnia obowiązują w takich województwach jak łódzkie, świętokrzyskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie i przeważającej części lubelskiego oraz podlaskiego.

W krańcowo wschodnich częściach woj. lubelskiego oraz podlaskiego obowiązuje niższy alert I stopnia. To ostrzeżenie będzie w mocy 29 maja od 12:00 do 22:00.

Trwa ładowanie wpisu:facebook
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić