Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

"Obrazki jak z Gniezna". Ekspert zapowiada totalny armagedon

47

Jaka pogoda czeka nas w czerwcu? Głos w tej sprawie zabrał rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) Grzegorz Walijewski. Prognoza, którą podzielił się w rozmowie z dziennikiem "Super Express", jest co najmniej niepokojąca. Polskie miasta będą walczyć z niszczycielskim żywiołem?!

"Obrazki jak z Gniezna". Ekspert zapowiada totalny armagedon
Niepokojące słowa rzecznika IMGW (WP, X)

Podczas rozmowy z "Super Expressem" rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski przekazał, że "cały czerwiec termicznie ma być z wartościami powyżej normy".

Wszystkie modele pogodowe, zarówno nasze z IMGW, jak i modele amerykańskie oraz brytyjskie, pokazują, że nie tylko czerwiec, ale również lipiec i sierpień mają być z temperaturami powyżej normy - dodał.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Joanna Krupa o jedynej sytuacji w karierze, która ją zabolała. Chodzi o kościół

Z jego słów wynika, że na temperatury przekraczające 30 stopni Celsjusza wcale nie będziemy musieli czekać do lipca czy sierpnia.

Zanosi się, że czerwiec będzie kolejnym miesiącem z dodatnią anomalią temperatury. Będą pojawiać się upały i mogą trwać dłużej niż jeden dzień, szczególnie w drugiej połowie miesiąca - podkreślił Walijewski.

Pogoda. Powtórzy się sytuacja z Gniezna?

20 maja w Gniezno uderzył niszczycielski żywioł. Na ulicach pojawiło się mnóstwo wody, a nawałnica wyrządziła mnóstwo szkód. Niestety, możliwy jest scenariusz, że bardzo niebezpieczne zjawiska pojawią się w kolejnych polskich miastach.

Na czerwiec prognozowane są groźne burze, opady gradu, nawałnice, ale i wichury.

Obrazki, które pamiętamy z Gniezna mogą i będą pojawiać się w różnych polskich miastach. Ulewny deszcz, silny wiatr i grad nas nie opuszczą - podsumował Grzegorz Walijewski, cytowany przez "SE".
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić