aktualizacja 

Nowa prognoza pogody na Święta. Spodziewajcie się niespodziewanego

12

Boże Narodzenie 2020 pod białym puchem? Wielu synoptyków skłania się ku temu, że najbliższe święta nie będą białe. Nie oznacza to jednak, że pogoda na pewno nas nie zaskoczy.

Nowa prognoza pogody na Święta. Spodziewajcie się niespodziewanego
Czy w święta zaskoczy nas zima? (Pixabay)

Specjaliści twierdzą, że od wtorku aura będzie bardzo zmienna. Pojawiają się informacje o kilku możliwych scenariuszach. Tak naprawdę trzeba być przygotowanym na... wszystko!

Możemy się spodziewać, że w święta będzie naprawdę ciepło, ale i deszczowo. Jest też szansa na łagodną zimę ze śniegiem.

Wiadomości WP piszą, że najbardziej prawdopodobnie jest to, że śnieg pojawi się dopiero po wigilii. Podano jednocześnie, że nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą cieplejsze niż te w 2002 roku. Wówczas odnotowano najniższe temperatury w ostatnim 30-leciu.

Pogoda na ferie zimowe. Jaki będzie styczeń?

Amerykański model CFS wskazuje na to, że styczeń będzie wyjątkowo ciepły. Raczej nie ma szans na długą zimę. Będzie sporo opadów deszczu i deszczu ze śniegiem.

Portal fanipogody.pl zauważa, że nieco inne przewidywania daje model europejski. Sugeruje on temperaturę w okolicach normy wieloletniej, co daje większe nadzieje na zimowe ochłodzenia.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić