Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...

Potężne uderzenie zimy. Nawet -21 stopni Celsjusza

18

Od mocnego uderzenia chłodu rozpoczyna się nowy tydzień. W poniedziałek (8 stycznia) termometry mogą pokazać nawet... -21 stopni Celsjusza. W kolejnych dniach na szczęście będzie już cieplej.

Potężne uderzenie zimy. Nawet -21 stopni Celsjusza
Bardzo chłodny początek tygodnia (Ventusky)

W poniedziałek (8 stycznia) zachmurzenie małe i umiarkowane. Jedynie na południu kraju i Pomorzu duże z większymi przejaśnieniami i tam możliwe opady śniegu.

W nocy z niedzieli na poniedziałek spadek temperatury na północnym wschodzie do –21°C. Temperatura w dzień od –13°C, –11°C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, około –8°C, –6°C na przeważającym obszarze, do 0°C na północnym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-wschodni - zapowiada Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na swojej stronie internetowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Hejt przeniósł się do TV Republika". Wypowiedź Króla szokuje

A jaki będzie wtorek (9 stycznia)? "We wtorek dosyć pogodnie w całym kraju, jedynie na północnym wschodzie nieco więcej chmur. Na południu kraju mgły marznące, osadzające szadź. W nocy z poniedziałku na wtorek spadek temperatury na północnym wschodzie i na południu do –20°C. Temperatura maksymalna w dzień od –10°C w rejonach podgórskich Karpat, około –5°C w centrum, do 2°C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie porywisty, przeważnie zachodni" - dodają przedstawiciele IMGW.

IMGW już wie. Niebawem zrobi się cieplej

W tym tygodniu stopniowo będzie robić się cieplej. Czego należy się spodziewać?

W środę na południu i zachodzie pogodnie, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na krańcach wschodnich lokalnie słabe opady śniegu. Temperatura w dzień od –7°C na południowym wschodzie, około –1°C w centrum, do 3°C na północy. Wiatr słaby, zachodni.
W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i południowym wschodzie opady śniegu. Temperatura w dzień od –4°C na południu do 3°C na północy. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni i północno-zachodni - podsumowuje IMGW.
Autor: MDO
Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Które z określeń najlepiej opisują artykuł:
Wybrane dla Ciebie
Kiedy sadzić czosnek niedźwiedzi? Kluczowy jest odpowiedni termin
Groza w Poznaniu, 15-latek postrzelony w głowę
Bójka w szkole w Lubaczowie. Mamy głos z sądu
"Chcą dalej walczyć". Oto co rosyjscy żołnierze mówią o zawieszeniu broni
Dramat w trakcie porannej mszy św. Strażacy pokazali nagranie
W takich butach schodził z góry. Nawet kij nie pomógł
Nagła śmierć polskiego księdza w Rosji. Miał 56 lat
Lionel Messi podeptał koszulkę Barcelony. Do sieci trafiło nagranie
Wirus H5N1 może przetrwać w nich nawet kilka miesięcy. Wskazano produkty
Rozmowa Trumpa z Putinem. Kreml potwierdza
Gdańsk szczególnie zagrożony. Eksperci ostrzegają
ISW ostrzega. Linia frontu wyjątkowo niekorzystna dla Ukrainy
Przejdź na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić